Pokaż:
sortuj według:

Katarzyna Nosowska to ikona polskiej kultury. Jest bardzo popularną w Polsce wokalistką zarówno solową jak i gra w zespole Hey. Swoją karierę muzyczną zaczynała jako wokalistka kapeli o nazwie Szklane Pomarańcze, następnie przeszła przez kilka innych.

Kataryna Nosowska urodziła się 30.08.1971 roku w Szczecinie. Wokalistka Hey to bardzo uhonorowana wieloma nagrodami,  w tym Fryderykami. Jest również laureatką Paszportów polityki.

Oprócz kariery w zespole Hej cały czas równolegle pracowała nad albumami solowymi, z powodzeniem wydała ich sześć. Największym powodzeniem cieszył się ostatni solowy album artystki, na który też fani musieli czekać aż siedem lat UniSexBlues. Hitem okazała się także płyta z piosenkami Agnieszki Osieckiej- „Osiecka”. Jeśli chodzi o nagrody, to rekordowym okazał się rok 2012 gdzie wokalistka uzyskała aż sześć nominacji do Fryderyków, w tym dla najlepszego autora roku.

Również w 2012 roku została dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie.

Nosowska, co również niewiele osób wie publikowała felietony. Dała się poznać młodemu gronu odbiorców jako wprawna obserwatorka otaczającego ją świata. Z powodzeniem prowadzi i publikuje na swoim kanale na Instagramie o nazwie nosowska.official filmiki z codziennego postrzegania rzeczywistości. Komentuje w sposób żartobliwy i wnikliwy świat lokalnych celebrytów.

W 2018 roku nakładem wydawnictwa Wielka Litera ukazała się pierwsza książka Katarzyny Nosowskiej A ja żem jej powiedziała. Książka szybko zyskała miano bestsellera i sprzedała się w tysiącach egzemplarzy. Książka „A ja żem jej powiedziała” jest do szpiku kości prawdziwa. To w humorystyczny sposób opowiedziany świat oczami Katarzyny Nosowskiej. Książka jest o życiu, uczuciach, dzieciach, diecie, celebrytach.