Ze Śląska do Rzymu
Ze Śląska do Rzymu

Ze Śląska do Rzymu

Dziękczynna Pielgrzymka Metropolii Katowickiej z okazji 750. rocznicy śmierci św. Jacka, Rzym, 15-17
EAN: 9788370306403
Okładka: Twarda z obwolutą
Data wydania: 2008
Język: polski
Ilość stron: 96
Wydawnictwo: Wydawnictwo Księgarnia Św. Jacka
67.38
PLN
72,45 zł
67,38 zł
Oszczędzasz: 6% (5 zł)
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 12,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 15,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

W roku obchodów 750. rocznicy śmierci św. Jacka Odrowąża po raz pierwszy Metropolia Katowicka udała się do serca Kościoła, do Rzymu, by dziękować Bogu za dar swojego Patrona. Album ?Ze Śląska do Rzymu? jest próbą zapisu najważniejszych wydarzeń Roku Jackowego w śląskiej metropolii, a szczególnie tej dziękczynnej pielgrzymki do Rzymu.
Przypomina zatem w krótkim zarysie postać św. Jacka, przywołany zostaje jego rodzinny Kamień, wyróżniony odbywającą się tam Konferencją Episkopatu Polski w czerwcu w 2007 roku. Pokazuje niecodzienne zaproszenie, które trzej śląscy Biskupi kierują do Ojca Świętego Benedykta XVI. Nie jest jednak w stanie oddać gorączki całości przygotowań, jakie poprzedziły samą pielgrzymkę.
W publikacji najwięcej uwagi poświęcone jest wydarzeniom rzymskim. Kolejno:
15 października: uroczysta Msza św. na Awentynie w Bazylice św. Sabiny i wzruszający koncert pieśni sakralnych Zespół Pieśni i Tańca ?Śląsk? im. Stanisława Hadyny.
16 października: Eucharystia w Bazylice św. Piotra oraz modlitwa przy grobie Sługi Bożego Jana Pawła II; międzynarodowe sympozjum poświęcone św. Jackowi w rzymskim uniwersytecie Angelicum; uroczyste spotkanie w Auli Pawła VI, gdzie galowy koncert Zespołu ?Śląsk? podbił serca wszystkich przybyłych niezależnie od narodowości ? Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej kard. Tarcisio Bertone nie ukrywał swej fascynacji, dziękując zespołowi.
17 października: Msza św. w polskim kościele św. Stanisława; audiencja generalna z Ojcem Świętym Benedyktem XVI na placu św. Piotra.
W albumie przypomniana jest także postać śp. kard. Ignacego Jeża, którego Bóg w czasie tej pielgrzymki powołał do siebie.
?W naszych redakcyjnych założeniach niniejszy album ma być wzruszającą kroniką tych ważnych dla Metropolii Katowickiej wydarzeń ? w słowie skierowanym do Czytelnika napisał ks. Krystian Kukowka, dyrektor Księgarni św. Jacka i jeden z organizatorów pielgrzymki. ? Chcemy, by wielość fotografii, przypomnienie artykułów, jakie już zostały opublikowane, i nienarzucająca się narracja, przypomniały nam klimat tych niezapomnianych dni. Mamy też nadzieję, że zostanie on potraktowany jako forma podziękowania Wszystkim, dzięki którym pielgrzymka Metropolii mogła dojść do skutku?.
Do albumu dołączona jest płyta z zapisem galowego występu zespołu ?Śląsk?.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.