Zaawansowana rachunkowość finansowa z elementami etyki zawodowej i technologii IT

Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788372283900
Liczba stron: 421
Oprawa: Miekka
Wymiary: B5
124.48 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
124,48 zł
Cena katalogowa: 129,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
  • Opis produktu

W publikacji autorzy wskazali na główne problemy i przedstawili próbę ich rozwiązania, związane z organizacją i polityką rachunkowości, prowadzeniem ksiąg rachunkowych, a w szczególności metodami i zasadami wyceny wybranych składników aktywów i pasywów.

 

Zagadnienia ujęte w podręczniku przedstawiają w wielu przypadkach, nie tylko rozwiązania „bilansowe" zgodne z przepisami ustawy o rachunkowości, postanowieniami krajowych standardów rachunkowości, ale również ujęcie tzw. „podatkowe" czyli z punktu widzenia ustaw o podatku dochodowym i ich wpływ na podstawę opodatkowania, a więc przychody i koszty ich uzyskania. Niektóre omówione w podręczniku zagadnienia wskazują także na rozwiązania zgodne z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości i Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej.

 

Treść podręcznika jest bogato ilustrowana przykładami liczbowymi przedstawiającymi sposób rozwiązywania złożonych problemów rachunkowości.

W wielu przykładach przedstawiono także rozbieżności pomiędzy ujęciem poszczególnych zagadnień  w rachunkowości finansowej a ujęciem w ewidencji podatkowej. 

 

Książka polecana na III stopień certyfikacji zawodu księgowego.

Słowa kluczowe:

recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram Twitter YouTube