Wzgórze psów

Wzgórze psów

Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
ISBN: 9788380313507
Liczba stron: 864
Oprawa: Twarda z obwolutą
Cena w niePrzeczytane.pl:
28,69 zł
Cena katalogowa: 42,90 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
Od ręki
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Paczkomaty InPost od 7,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 8,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł
  • Opis produktu
Dojrzała książka autora kultowych powieści Ślepnąc od świateł i Zrób mi jakąś krzywdę oraz współtwórcy serialu „Belfer”.
Zimna, ciemna warmińsko-mazurska prowincja. Na jej tle doskonale skonstruowany mroczny thriller: zaskakujący, niepokojący, wciągający od pierwszej strony. Ale to tylko najprostsze odczytanie nowej powieści Żulczyka. Tajemnicze zaginięcia ludzi, makabryczne odkrycia związane z ich odnalezieniem, dramat rodzinny głównego bohatera to pretekst do mistrzowsko nakreślonego portretu lokalnej społeczności oraz uwikłanej w miejscowe układy rodziny. Żulczyk pokazuje, jak ojcowie niszczą swoich synów, mężowie – żony, przyjaciele – przyjaciół. Zajmuje go pamięć o krzywdzie i wybiórczość tej pamięci. Prowincja Polski jako miejsce, w którym widać metafizyczną prawdę o „polskim losie” i Warszawa jako miejsce, gdzie przyjezdny z prowincji może wygrać albo przegrać, ale nie może spokojnie żyć. Czy karą za zło może być inne zło? Gdzie jest granica w wymierzaniu sprawiedliwości? Jak zwykle Żulczyka interesuje to, co kryje się pod powierzchnią.

Jakub Żulczyk (1983 r.) – pisarz, scenarzysta, felietonista. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża książką młodzieżowo-romantyczną Zrób mi jakąś krzywdę. Autor powieści: Radio Armageddon (2008; przeniesiona na deski Teatru Współczesnego we Wrocławiu w 2014), Instytut (2010) i Ślepnąc od świateł (2014; nominowana do Paszportów Polityki i do Gwarancji Kultury) oraz dwóch części fantastyczno- przygodowego cyklu Zmorojewo. Współtwórca popularnego serialu „Belfer”. Razem z Krzysztofem Skoniecznym napisał sześcioodcinkowy miniserial dla telewizji HBO na podstawie swojej powieści Ślepnąc od świateł. Publikował m.in. w: „Polityce”, „Dzienniku”, „Wprost” i „Playboyu”.
Fragment:
Gdzieś nieopodal zaczyna szczekać pies. Po chwili dołącza do niego jeszcze jeden, jakby stojący na wzgórzu. I jeszcze jeden, i jeszcze jeden. (…) Otacza nas cała armia psów, cały pierścień, korowód. Nie widać ich, ale słychać je tak, że prawie wchodzą mi do głowy. Za parę chwil w mojej głowie będą mieszkać już tylko psy. Jakby każde szczeknięcie rodziło kolejnego szczekającego psa i tak w kółko. Schowane w lesie, niewidoczne, ukryte w ciemności wyją w powietrze.

 


Doskonale skonstruowane portrety głównych bohaterów, plastyczny język, intrygująca akcja i ten niezapomniany klimat! Wzgórze psów to depresyjna powieść, mocna i wyróżniająca się na tle innych. Prawdziwa i brutalna, z upragnionym, wyczekiwanym w thrillerze dreszczykiem emocji.

Polecamy, niePrzeczytane.pl

Słowa kluczowe:

Polecamy także:

Cena katalogowa: 39,99 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 27,11 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 42,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 27,62 zł
Status: Od ręki
 
Cena katalogowa: 37,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 23,08 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 36,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 23,24 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 34,80 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 22,83 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 23,10 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 17,72 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Facebook Instagram Twitter YouTube