Współczesne systemy polityczne

Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2009
Wydanie: 1
ISBN: 9788389226624
Oprawa: Miękka
33.77 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
33,77 zł
Cena katalogowa: 35,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 12,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,99 zł
  • Opis produktu
Współczesne systemy polityczne to temat bardzo obszerny. Niniejsze opracowanie służyć ma pomocy w usystematyzowaniu wiedzy z przedmiotu Współczesne Systemy Polityczne. Systemy polityczne definiuje się w różny sposób, można założyć, że na system polityczny państwa składa się: system organów państwa, system wyborczy i system partyjny w danym państwie. Opracowanie próbuje przybliżyć w jaki sposób, we współczesnych państwach ukształtowane są te trzy systemy.
Pierwszy rozdział jest formą wprowadzenia, a zatem zawiera definicję, podział i funkcje podstawowego, z punktu widzenia systemów politycznych, terminu - państwa. Kolejne rozdziały zawierają omówienie konkretnych rozwiązań ustrojowych. Do omówienia wybrane zostały najbardziej schematyczne modelowe przykłady systemów organów państwa i systemów partyjnych. Ostatni rozdział to próba przedstawienia polskiego ustroju. Rozdział ten znalazł się w opracowaniu, by studenci mieli możliwość porównać rozwiązania ustrojowe współczesnych państw z systemem polskim.
Literatura, która została przytoczona to w znacznej mierze podręczniki akademickie, do których sięgnąć mogą studenci chcąc pogłębić temat. Nie było moją intencją dokonanie opracowania wyczerpującego temat, chciałam w nim zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie związane z zagadnieniem. Założeniem opracowania była jego zwarta forma, liczne podkreślenia i wypunktowania służyć mają pomocy w nauce.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.

Polecamy także:

Cena katalogowa: 49,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 31,41 zł
Status: 36h
 
Cena katalogowa: 42,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 32,87 zł
Status: 36h
 
Facebook Instagram