Whatever It Is
Whatever It Is

Whatever It Is (CD)

Wydawnictwo: ROUGH TRADE BBG
EAN: 0191402017625
Okładka: nieaktywna Twarda
Data wydania: 2020
Wydawnictwo: ROUGH TRADE BBG
51.27
PLN
60,62 zł
51,27 zł
Oszczędzasz: 15% (9 zł)
Wyślemy w 36h
Najtańsza wysyłka od: 5,99 zł

Koszt dostawy:

Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 od 6,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,99 zł

Opis produktu

Dzięki Rough Trade Records ukazuje się szczególne wydanie debiutanckiego albumu „Whatever It Is" kalifornijskiej grupy Hello Forever. Z dwoma nowymi utworami ("Everything Is So Hard" i "I'm Feeling It") pojawi się 2 października 2020 roku.

Trudno jest mówić o tej piosence  - mówi o singlu „Everything Is So Hard" Sam. Zmieniło to sposób myślenia o tym, co możemy grać i zbliżyło nas do siebie. Wiele naszych piosenek pojawia się przez wąski otwór bardzo konkretnych doświadczeń, które sprawia wrażenie szerokich korzeni - wszystko odnosi się do trudnych relacji, gdy byłem w związku, który się nie sprawdzał, ale jednak odejście bolało mnie zbyt mocno. Wiesz, chodzi o chwile, gdy chcesz zostać, nawet jeśli smutek który odczuwasz, zaczyna wpływać nawet na te dobre chwile. Dojście do końca wydaje się być niczym śmierć. Boję się śmierci. Czasem mnie to zabija - strach przed nieznanym może wyssać życie z pięknych chwil, które kocham tak bardzo, że przede wszystkim boję się ich zakończenia. To paradoks, kochanie życia, strach przed śmiercią - moje życie czasami wprawia mnie w to cierpienie wbrew moim najlepszym intencjom, ale oddaje temu cześć. Trzymam się tego. Gdzieś głęboko we mnie coś kocha to wszystko poprzez mgłę strachu, bólu, żalu, okrucieństwa i desperacji. W rzadkich, spektakularnych momentach, daję się złapać, przechodzę przez mgłę i naprawdę dostrzegam życie. I to jest błogosławieństwo. To prowadzi mnie do domu i podnieca. Ale nie może wymazać cierpienia.
O „I'm Feeling It": Piosenki mają swój sposób na pisanie siebie. „I'm Feeling It" zrodziło się w chwili, gdy byłem wytrącony z równowagi i rozbity - wyciągnęła mnie z tego transu i przypomniała mi o tym, co jest pod spodem. To hymn dla takich doświadczeń jak moje, gdy go pisałem - łapiąc ten mały błysk dobra, który łączy wszystko, gdy świeci przez zamieszanie i tajemnicę, pozwalając, aby ten błysk był prawdą samą w sobie, chociaż to tylko malutki kawałek. Nagrywanie tej piosenki w domu w Topanga z Dannym Parrą i resztą grupy było przyjemnością.
Aby zrozumieć HELLO FOREVER, trzeba udać się na pielgrzymkę na sam szczyt Topanga w Kalifornii, odizolowany kawałek ziemi niegdyś używany przez niesławne Sandstone Retreat i wolną społeczność nudystów, odwiedzane przez takie postacie jak Sammy Davis Jr., w duszpasterskiej scenerii wysoko nad Oceanem Spokojnym - niedaleko miejsca, w którym Neil Young nagrał „After the Gold Rush" czy Captain Beefheart „Trout Mask Replica" - grupa powiększa się i kurczy, a członkowie przychodzą i odchodzą. Jednak przestrzegają rygorystycznego harmonogramu prób przez pięć dni w tygodniu, łącząc elementy brzmienia zachodniego wybrzeża lat 60. z podejściem do muzyki DIY, która dała początek niezwykłemu debiutanckiemu albumowi, trafnie zatytułowanemu „Whatever It Is". Joseph i spółka stworzyli współczesny powrót do przeszłości do ekscytującej epoki dzięki zestawowi piosenek, które tworzą wyśmienite harmonie i barwną instrumentację kolektywu.
 
Łącząc pop, rock, R&B, soul, doo-wop, skiffle, jazz, gospel i psychodeliczne tropy, „Whatever It Is" oddaje świeżość ikon lat 60., takich jak Beach Boys, The Beatles i Frank Zappa w serii Kodachrome, czego przykładem takie utwory jak: „Colours in the Sky", „Anywhere Is Everywhere", „Some Faith" i „I Want to Marry You". Kolorowe, domowe filmy HELLO FOREVER przypominające „Magical Mystery Tour" pokazują zbiorowe buszowanie w ich górskim sanktuarium (uwiecznionym w idyllicznej „Farmie na szczycie góry", gdzie „każdy dzień może być rajem").
 
Charakterystycznym znakiem ich muzyki są gitarowe riffy Josepha w stylu The Beatles/Beach Boys i polirytmiczna perkusja w „Some Faith", które przenikają również „Anywhere Is Everything". „Colours in the Sky" bada to, co znosimy, przemierzając życie przez jego przeszkody i teren pełen emocji, podczas gdy „I Want to Marry You" to nieskrępowana piosenka o miłości, zestawiona z kościelnymi hymnami z „God Only Knows " i „Don't Worry Baby".
 
O procesie pisania „Whatever It Is", Joseph mówi: to była podróż w nauce odpuszczania, uczenia się, jak zejść z drogi, nauki słuchania muzyki i pozwalania jej być tym, czym chce. Album jest kapsułą czasu naszego procesu i teleportuje cię do naszego świata lub innego świata, który masz zamiar odwiedzić. Mamy nadzieję, że słuchacze to pokochają i odnajdą radość, spokój, prawdę lub jakieś znaczące doświadczenie słuchając tego albumu.
 
Muzyka HELLO FOREVER jest nierozerwalnie związana ze stylem życia i duchowymi celami jej uczestników, w skład którego wchodzą - także w różnych okresach współpracujący - perkusista / współzałożyciel Andy Jimenez, Molly Pease, Jaron Crespi, Joey Briggs, Anand Darsie i Lina Kay. Wejdź do ich wspólnego kompleksu, a jedną z pierwszych rzeczy, które zobaczysz, jest kopia klasycznej kontrkultury Baba Ram Dassa, „Be Here Now", która być może jest najlepszym opisem kolektywnej filozofii życia, kreatywności, sztuki i muzyki.
 
Kolektyw pomógł szerzyć tę wiedzę, grając na żywo w Los Angeles, a także organizując bezpłatne występy w swojej domowej bazie Topanga. Oglądanie koncertu HELLO FOREVER to uczestnictwo w ekstatycznej, quasi-religijnej uroczystości obejmującej wszystko, w przeciwieństwie do zwykłego popowego koncertu. Sposób, w jaki żyją HELLO FOREVER, jest integralną częścią tworzenia przez nich muzyki i pomaga im trzymać się zdyscyplinowanego harmonogramu prób pięć dni w tygodniu.
 
Twórca z wrodzonym talentem, pochodzący z Kalifornii Joseph, wychowany w rejonie South Bay, podążał muzyczną ścieżką. Jego matka była fanatykiem The Beatles - jej ojcu udało się przemycić ją, aby zobaczyć amerykański debiut Fab Four w The Ed Sullivan Show, podczas gdy sam Joseph przeniósł się kiedyś przecznicę od domu Briana Wilsona w Hawthorne.
 
Muzyka jest tak wyjątkowa, że wiruje z niczego. Jest abstrakcyjna, ale jednocześnie ma znaczenie. Chodzi o wszystko, co lubimy. Chodzi o słuchanie i granie wszystkich tych różnych stylów - podsumowuje Joseph. Nie oceniamy tego, co wychodzi. Właśnie przez medytację nauczyliśmy się, jak odpuszczać i być z tym, co jest. Pozwalając, aby to, czego chce wszechświat, przeszło przez nas.
 
Tracklista:
„Whatever It Is":
1. Some Faith
2. Anywhere Is Everywhere
3. Farm On The Mountaintop
4. Colors In The Sky
5. Created For Your Love
6. Rise
7. Natural
8. Get It Right
9. Yeah Like Whatever
10. I Want To Marry You
11. Her Everything
12. Happening
 
Dodatkowe utwory dostępne na CD / LP:
+ Everything Is So Hard
+ I'm Feeling It

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.