Wanda Chotomska dzieciom
Wanda Chotomska dzieciom

Wanda Chotomska dzieciom

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
EAN: 9788310121141
Okładka: Twarda
Data wydania: 2011
Język: polski
Ilość stron: 280
Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA
31.88
PLN
49,90 zł
31,88 zł
Oszczędzasz: 35% (17 zł)
DARMOWA WYSYŁKA!
Książkę w tej cenie wyślemy do Ciebie za darmo za pomocą:

Koszt dostawy:

książka niedostępna

Opis produktu

Zbiór utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych, pięknie zilustrowany przez Artura Gulewicza.
W wierszach, ale i prozie Wandy Chotomskiej ciągle ktoś fruwa. Ptaki, motyle, czarownice na miotłach – to jasne. Ale też klienci Wypożyczalni Skrzydeł. (...) Fruwać można tak sobie, z radości lub żeby „odsmucić smutki”, ale też by zawędrować w inne kraje. Czasem prawdziwe, czasem wymyślone, lecz od tej chwili – prawdziwe. Bo czy krainy wyobraźni nie bywają ważniejsze od tych, w których żyjemy na co dzień? (...) Zaproście do lektury tej antologii Waszych rodziców, babcie i dziadków – i wszystkich dorosłych. Niech i oni, na skrzydłach pożyczonych od poetki, znów przeniosą się do Krainy Dzieciństwa – Krainy Wyobraźni.
ze wstępu Zofii Beszczyńskiej

Zapraszamy!

Wanda Chotomska jest autorką ponad dwustu książek – wierszy i prozy, piosenek, audycji radiowych i utworów scenicznych. Wymyśliła najpopularniejsze postaci telewizyjnych Dobranocek – Jacka i Agatkę – sławny Order Uśmiechu, a także Dzień Taty i Dzień Dziadka. Jej imię noszą biblioteki, szkoły i przedszkola. A twórczość znają wszyscy, niezależnie od wieku. Opowiadanie „Drzewo z czerwonym żaglem” trafiło na międzynarodową Honorową Listę IBBY, pisane wierszem „Dzieci pana Astronoma” od lat są lekturą szkolną. I choć autorka najbardziej znana jest z poezji i pełnych poetyckiej magii opowiadań, napisała też kilka świetnych powieści z „Pięciopsiaczkami” i „Kluczami do jelenia” na czele.

Inne tego autora:

26,90 zł
14,38 zł
od ręki
24,90 zł
12,88 zł
29,90 zł
15,97 zł
od ręki
20,00 zł
18,08 zł
29,90 zł
15,96 zł
od ręki
21,25 zł
17,00 zł

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.