Studia nad Wielką Wojną Tom 1

Wydawnictwo: Napoleon V
Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788378890768
Liczba stron: 222
Oprawa: Twarda
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
  • Opis produktu
Pogrom i odwrót 5. Armii rosyjskiej, przedstawiony naczelnemu dowództwu austriacko-węgierskiemu przez dowództwo 4. Armii w przesadnym świetle, wywołał zbyt optymistyczną ocenę położenia, wytworzonego po zwycięstwie pod Komarowem. Zwycięstwu temu przypisywano bowiem zbyt długotrwałe skutki, utwierdzając naczelne dowództwo austriacko-węgierskie w mniemaniu, iż działania rozwijające się na północy zostały ostatecznie rozstrzygnięte na korzyść sprzymierzonych i że Rosjanie nie ośmielą się tak prędko podjąć działań zaczepnych na tym odcinku frontu.
Miał wtedy nastąpić drugi akt walnej rozprawy ze wschodnią grupą armii rosyjskich (3. I 8. Armia), która wkroczyła do Galicji Wschodniej. Podstawową myślą przewodnią tej operacji, zwanej w literaturze niemieckiej "Bitwą pod Lwowem i Rawą Ruską", a w literaturze rosyjskiej "Bitwą pod Gródkiem", było czołowe zatrzymanie armii rosyjskich przez 3. Armię austriacko-węgierską w obszarze Lwowa i uderzenie 2. i 4. Armii na oba skrzydła nieprzyjaciela, związanego przed frontem 3. Armii.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram