Smoła węglowa i benzol koksowniczy jako surowce przemysłu chemicznego

Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2002
ISBN: 9788370856359
Liczba stron: 148
Oprawa: Miękka
14.32 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
14,32 zł
Cena katalogowa: 15,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Paczkomaty InPost od 9,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Monografia Bohdana Karabona Smoła węglowa i benzol koksowniczy jako surowce przemysłu chemicznego to książka, którą można polecić czytelnikom zainteresowanym organiczną technologią chemiczną, a zwłaszcza chemiczną przeróbką węgla i to zarówno pracownikom naukowym wyższych uczelni i instytutów badawczych, jak i inżynierom zatrudnionym w przemyśle oraz studentom wydziałów chemicznych.
Pierwsze rozdziały książki autor poświęca historii odzysku i wykorzystania smoły węglowej i surowego benzolu. Omawia wpływ warunków pirolizy węgla na ich wydajność i skład chemiczny, metody rafinacji benzolu koksowniczego i możliwości wykorzystania zawartych w nim związków do syntez organicznych, a także metody otrzymywania żywic indenowo-kumaronowych. W rozdziałach poświęconych smole koksowniczej w zwięzły sposób przedstawia metody odwadniania, odszlamowania oraz periodycznej i ciągłej destylacji smoły, a także sposoby uzyskiwania olejów smołowych, ich skład i możliwości przerobu. Szczególną uwagę zwraca autor na metody otrzymywania i zastosowania fenoli, zasad pirydynowych, naftalenu, antracenu i karbazolu. Omawia też możliwości wydzielenia i wykorzystania innych związków chemicznych zawartych w różnych olejach smołowych.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram