Śmierć książki (ebook)
Śmierć książki (ebook)

Śmierć książki (ebook)

Wydawnictwo: Jirafa Roja
EAN: 9788361154037
Okładka: Miękka
Data wydania: 2008
Język: polski
Ilość stron: 146
Wydawnictwo: Jirafa Roja
55.86
PLN
55,86 zł

Koszt dostawy:

Elektronicznie od 0,00 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Prezentowana czytelnikom książka nawiązuje do dwóch nurtów współczesnych badań nad funkcjonowaniem języka: krytycznej analizy dyskursu oraz — w znacznie większym stopniu — semiotyki komunikacji społecznej. Głównym punktem rozważań Autora jest dynamiczne funkcjonowanie systemu języka w dyskursach współczesności.
Omawiane są takie zagadnienia, jak: współdziałanie funkcjonalnych aspektów języka — semantyki i pragmatyki, problem przekodowania w komunikacji międzykulturowej, problem relatywizmu pragmatycznego (m.in. relacji między kodem, komunikatem a środowiskiem), problem ekspansji konsytuacji i kontekstu.
Skupienie uwagi na tych zagadnieniach spowodowało, że w drugiej połowie XX i na początku XXI wieku językoznawstwo w dużym stopniu zostało zdominowane przez takie kierunki, jak lingwistyka tekstu (w szczególności analiza dyskursu czy analiza konwersacji), lingwistyka kognitywna, socjologia języka, etnolingwistyka. Do takiego stanu rzeczy przyczyniły się trzy, opisywane w monografii czynniki: postmodernizm, demokratyzacja i globalizacja.
Ze Wstępu

Inne tego autora:

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.