Sherlockista
Sherlockista

Sherlockista

Tytuł oryginalny: The Sherlockian
Autor: Moore Graham
Wydawnictwo: Prószyński
EAN: 9788376489438
Okładka: Miękka
Data wydania: 2010
Język: polski
Ilość stron: 376
Wydawnictwo: Prószyński
23.02
PLN
35,00 zł
23,02 zł
Oszczędzasz: 34% (12 zł)
DARMOWA WYSYŁKA!
Książkę w tej cenie wyślemy do Ciebie za darmo za pomocą:

Koszt dostawy:

książka niedostępna

Opis produktu

Jaką tajemnicę kryją zapiski z przeszłości?

W grudniu 1893 roku londyńscy miłośnicy Sherlocka Holmesa z niecierpliwością otworzyli egzemplarze magazynu ?Stand?, oczekując kolejnej przygody detektywa. Ale stała się rzecz straszna ? twórca Holmesa, Arthur Conan Doyle, zabił ich bohatera!

Londyn pogrążył się w żałobie, a Conan Doyle?a powszechnie uznano za mordercę. W roku 1901 pisarz wskrzesił Holmesa, równie nagle jak wcześniej go ?usunął?. I chociaż prowadził szczegółowy dziennik, nie wyjaśnił tej nagłej zmiany decyzji. Po jego śmierci dziennik zaginął i nigdy go nie odnaleziono. Czy aby na pewno? Harold White, badacz literatury, zostaje przyjęty do elitarnego towarzystwa entuzjastów Sherlocka Holmesa o nazwie Chłopcy z Baker Street. Przez myśl mu nie przeszło, że za chwilę rzuci się w pogoń za świętym Graalem holmesofilów: zagubionym dziennikiem. Jednak kiedy największy uczony zajmujący się studiami nad Conan Doylem zostaje znaleziony martwy w swoim pokoju hotelowym, to Harold, posługując się mądrością i metodami zasięgniętymi z niezliczonych opowieści detektywistycznych, podejmuje poszukiwania zarówno dziennika, jak i zabójcy?

Świetnie napisana książka, lektura obowiązkowa... Ten wciągający, pełen napięcia i szybkiego tempa debiut powieściowy jest zarazem wysoce oryginalny i pełen szacunku dla własnych źródeł literackich. Trudno jest znaleźć nowe podejście do Sherlocka Holmesa, jednak Graham Moore zrobił to znakomicie.
Matthew Pearl, autor ?Klubu Dantego?

Graham Moore nie tylko uległ złudzeniu, że Holmes istnieje. Wręcz wpadł w holmesowską studnię. A za nim wpadnie tam wielu czytelników. Dzięki przebiegłej samoświadomości, sprawiającej, że ?Sherlockista? jest książką inteligentną i żywą, można się bawić jej śmieszną afektacją i zarazem dać się jej uwieść.
?The New York Times?

Dla wielbicieli zagadek kryminalnych ta książka to przyjemność. Dla wielbicieli Sherlocka Holmesa jest czymś nieodzownym.
?Huffington Post?

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.