Sekretne życie drzew

Sekretne życie drzew

Wydawnictwo: Otwarte
Język książki: polski
Rok wydania: 2016
Wydanie: 1
ISBN: 9788375151879
Liczba stron: 256
Oprawa: Twarda
Cena w niePrzeczytane.pl:
23,52 zł
Cena katalogowa: 34,90 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
Od ręki
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Paczkomaty InPost od 7,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 8,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł
  • Opis produktu
W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.
Peter Wohlleben – leśnik z ponaddwudzistoletnim stażem w Zarządzie Lasów Państwowych w Niemczech. Zrezygnował z posady urzędniczej, aby swoją wizję ochrony przyrody wcielać w życie. Obecnie opiekuje się lasami w Reńskich Górach Łupkowych. Tam z powodzeniem praktykuje leśnictwo oparte na ekologicznych i ekonomicznych podstawach. Jest częstym gościem w programach telewizyjnych. Swoją wiedzą chętnie dzieli się w licznych publikacjach i podczas seminariów.
„Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”.
Sally McGrane, „New York Times”

Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed Wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem.
Adam Wajrak

Książka ta powinna znaleźć się na półce każdego, komu zależy na zrozumieniu przyrody i na jej losie, kto ma zielone serce.
Maja Popielarska

Drzewa naprawdę mówią. Porozumiewają się ze sobą i troszczą o pobratymców, a przede wszystkim czują i pamiętają o wiele więcej niż niejeden człowiek. Sekretne życie drzew to opowieść snuta przez leśniczego, który jest świadomy zdumiewających zdolności drzew i dzieli się swoimi codziennymi obserwacjami.

Polecamy, niePrzeczytane.pl

Polecamy także:

Cena katalogowa: 36,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 25,63 zł
Status: Od ręki
 
Cena katalogowa: 37,80 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 30,99 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 39,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 27,62 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 39,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 23,26 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 54,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 34,78 zł
Status: Od ręki
 
Cena katalogowa: 29,60 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 24,27 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Facebook Instagram Twitter YouTube