Rok 16
Rok 16

Rok 16

Fotokronika. Szpitalne "Sanktuarium"
Wydawnictwo: BIAŁY KRUK
EAN: 9788375530674
Okładka: Twarda
Data wydania: 2008
Język: polski
Ilość stron: 200
Wydawnictwo: BIAŁY KRUK
60.48
PLN
93,45 zł
60,48 zł
Oszczędzasz: 35% (33 zł)
Najtańsza wysyłka od: 6,99 zł

Koszt dostawy:

Paczka w RUCHu od 6,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 od 8,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Szesnasty rok swego pontyfikatu (16 października 1993 ? 15 października 1994) Jan Paweł II spędził prawie w całości w Rzymie. Kolejny raz trafił do Polikliniki Gemellego, gdzie przeszedł operację stawu biodrowego i gdzie pozostał na okres rehabilitacji. Odbył tylko jedną pielgrzymkę zagraniczną ? do Chorwacji. Czas cierpienia i odpoczynku był jednak bardzo owocny: Ojciec Święty wzywał do modlitw o pokój na Bałkanach, przyjął wizyty m.in. Matki Teresy z Kalkuty, Richarda von Weizsäckera, Václava Havla, Waldemara Pawlaka, Lecha Wałęsy, Billa Clintona, odwiedzał parafie rzymskie, brał udział w obchodach uroczystości roku liturgicznego, wyniósł do chwały ołtarzy kolejne sługi Boże, zainaugurował prace Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Afryce, wreszcie spotkał się z rodzinami na Placu św. Piotra. Wszystkie te wydarzenia i wiele innych przedstawiają wspaniałe zdjęcia Arturo Mariego. Szesnasty tom ?Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II? jak żaden dotychczas prezentuje piękno i obfitość watykańskich zabytków, tradycji i zwyczajów, przybliżając w ten sposób rzymski Dom Ojca Świętego. Fragmenty papieskich wypowiedzi stanowią znakomite źródło wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II.
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 16. ROKU PONTYFIKATU JANA PAWŁA II Matka Teresa z Kalkuty ? Boże Narodzenie ? sakra biskupia ks. Antoniego Długosza ? Dzień Modlitw o Pokój na Bałkanach ? II Światowy Dzień Chorego ? Richard von Weizsäcker ? Václav Havel ? Triduum Sacrum ? odrestaurowany "Sąd Ostateczny" ? Synod Biskupów nt. Afryki ? beatyfikacje ? wizyty w rzymskich parafiach ? pobyt w Poliklinice Gemellego ? Lech Wałęsa ? Bill Clinton ? Valle d?Aosta ? Chorwacja ? Światowe Spotkanie Rodzin ? Synod Biskupów

Album bardzo elegancki ze złoceniami, tłoczeniami. Najwyższy poziom edytorski.
?Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II w 27 tomach? to kolekcja 27 obszernych tomów liczących 6000 stron . Ponad 1600 najważniejszych fragmentów papieskich homilii i przemówień ? i są to jego własne słowa, a nie jakieś subiektywne omówienia. Czasem Ojciec Święty także opowiada wzruszająco o sobie, wspomina dzieciństwo, młodość, krakowskie lata na stolicy św. Stanisława. Zwłaszcza na początku Pontyfikatu widać, jak bardzo tęsknił za swoim krajem.
?Dzieje Wielkiego Pontyfikatu? to także ponad 5700 fotografii wykonanych przez nie mających sobie równych papieskich fotografów ? krakowianina Adama Bujaka i rzymianina Arturo Mari. Ojciec Święty kochał ich obu i obaj mieli dostęp do najtajniejszych wydarzeń Pontyfikatu ? uwieczniali to z wrodzonym sobie artyzmem. Dzięki nim zobaczymy Jana Pawła II na tle całego świata: od Alaski po Polskę, od Szwecji po Australię, od Rzymu po afrykański busz. Od konklawe aż po ostatnią drogę do domu Pana.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.