Regeneration of the post-socialist inner city

Social change and bottom-up transformations in Gdańsk
Wydawnictwo: CZYSTY WARSZTAT
Kategoria: książka
Język książki: angielski
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788389945761
Liczba stron: 172
Oprawa: Miękka
40.94 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
40,94 zł
Cena katalogowa: 58,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Paczkomaty InPost od 9,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Książkę otwiera stwierdzenie, że w Europie (jej zachodniej części) przebudowa centralnych, śródmiejskich dzielnic jest nieoddzielna od przebudowy całości miast. To w dużej mierze prawda, chociaż w polskich warunkach nie zawsze ma ona potwierdzenie. Świadomość poprawy stanu technicznego śródmiejskiej zabudowy na drodze regeneracji, a więc zachowania jej pierwotnych (często zabytkowych) wartości kulturowych narasta powoli i bynajmniej nie jest powszechna. Tym bardziej książki takie, jak Mai Grabkowskiej mogą być ważnym argumentem w dyskusji na ten temat.
Polskich publikacji książkowych na temat przebudowy śródmieść nie jest wiele, a tym bardziej brakuje ich w europejskich językach (chociaż podobną lukę wypełniają z powodzeniem badacze węgierscy, czescy czy rosyjscy). Anglojęzyczny odbiorca może zatem przekonać się, po pierwsze, że sposób myślenia o przebudowie śródmieścia nie odbiega w niczym od powszechnie przyjętych standardów. Zagadnienie to rozpatrywane jest odpowiednio szeroko, z uwzględnieniem przesłanek pochodzących z kilku dziedzin nauki mających wspólny przedmiot badań (nazwałem to kiedyś ?naukami o mieście?). Po drugie, autorka wprowadza motyw, który nieodłącznie towarzyszy przebudowie miast przynajmniej od początku lat 70-tych XX w. (w USA nawet nieco wcześniej), mianowicie uspołecznienie przebudowy.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram