Profi 2 neu Podręcznik wieloletni + CD

Szkoły ponadgimnazjalne
Wydawnictwo: Wydawnictwo Szkolne PWN
Kategoria: książka
Seria wydawnicza: Profi
Język książki: niemiecki, polski
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788326225291
Liczba stron: 104
Oprawa: Miękka
29.23 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
29,23 zł
Cena katalogowa: 33,10 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
36h
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Paczkomaty InPost od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 19,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 24,99 zł
  • Opis produktu
Wieloletni podręcznik "Profi neu 2" zawiera treści dostosowane do zainteresowań i doświadczeń uczniów szkół zawodowych i techników. Istotnym atutem podręcznika jest ukazywanie szerokiego kontekstu zastosowania poznanych środków językowych. Słownictwo fachowe nie jest tu wprowadzane od pierwszej lekcji, jednak dialogi prowadzone są w sytuacjach, w których uczniowie mogą znaleźć się podczas swojego życia zawodowego.

"Profi neu 2" to podręcznik dla uczniów klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych (szczególnie szkół zawodowych i techników), którzy w klasie pierwszej rozpoczęli naukę języka niemieckiego z "Profi neu1".

"Profi neu 2" składa się 10 rozdziałów, podzielonych na pojedyncze lekcje. Przejrzysty układ: jedna strona = jedna lekcja, ułatwia pracę z podręcznikiem.
Na początku każdej lekcji znajduje się prezentacja nowych treści w formie zadań, dzięki czemu uczniowie poznają nowe zagadnienia poprzez działanie.
W tok lekcji wplecione zostały odwołania do języka angielskiego i polskiego, pomocne w nauce struktur gramatycznych i w przyswajaniu nowego słownictwa.
Cenne wskazówki dydaktyczne prezentowane są w toku lekcji - uczniowie znajdą w nich strategie ucznia się, wskazówki, jak rozwiązywać różne typy zadań, jak również ciekawe informacje dotyczące krajów niemieckiego obszaru językowego.
W każdej lekcji znajdują się zadania Finde die Regel. Są to zadania wprowadzające gramatykę za pomocą metody indukcji.

Stałe części każdego rozdziału to:
? strona rozdziałowa, na której prezentowane są treści i ilustracje, które potem uczniowie odnajdują również w kolejnych lekcjach rozdziału
? Aktion - bogato ilustrowana sekcja, w której znajdują się informacje kulturo- i realioznawcze o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz prace projektowe (grupowe lub indywidualne) - może być traktowana jako dodatkowa jednostka lekcyjna.
? sekcja powtórkowa Das kann ich umożliwia: podsumowanie zdobytych informacji i przygotowanie się, np. do pracy klasowej; naukę wymowy i intonacji (ćwiczenia fonetyczne), a także ewaluację w formie pytań i zadań do wykonania.

Na końcu podręcznika zebrane są wszystkie zagadnienia gramatyczne, które zostały wprowadzone w ciągu roku nauki oraz słownik niemiecko-polski, zawierający dodatkowo zwroty i wyrażenia.
Dołączona do podręcznika płyta audio prezentuje wzorce fonetyczne tekstów oraz nagrania do zadań rozwijających i sprawdzających sprawność rozumienia ze słuchu.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram