Prawo zagospodarowania przestrzeni

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Kategoria: książka
Wiek: 15-99
Seria wydawnicza: ZAGADNIENIA PRAWNE
Język książki: polski
Rok wydania: 2019
Wydanie: 2
ISBN: 9788381600545
Liczba stron: 780
Oprawa: Twarda
Wymiary: B5
127.53 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
127,53 zł
Cena katalogowa: 144,69 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
3 dni
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu

Książka zawiera opis wszelkich istotnych zagadnień teoretycznych oraz praktycznych związanych z regulacjami administracyjnoprawnymi w zakresie gospodarowania przestrzenią.

 

W opracowaniu omówiono:

 

- przepisy z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego,

- prawo budowlane,

- środowiskowe regulacje związane z procesem inwestycyjno-budowlanym,

- regulacje dotyczące gospodarowania nieruchomościami.

 

Oryginalne analizy prawne przedstawione w publikacji stanowić mogą istotne wskazówki co do oceny często rozbieżnych stanowisk sądów administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego oraz co do działalności orzeczniczej organów administracji publicznej.

 

W drugim wydaniu szczególną uwagę zwrócono na najnowsze regulacje, w tym na zmiany związane ze zgłoszeniem robót budowlanych, dodano całą nową część dotyczącą decyzji środowiskowych dla inwestycji budowlanych.

 

Adresaci:

Książka adresowana jest do szerokiego kręgu prawników - sędziów sądów administracyjnych, adwokatów, radców prawnych. Będzie też przydatna dla architektów, urbanistów, inżynierów budownictwa, dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych oraz zarządców nieruchomości, a także dla studentów studiów prawniczych, administracyjnych oraz kierunków, w ramach których podejmowana jest problematyka prawa zagospodarowania przestrzeni.

 

 

Zbigniew Leoński - profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych, jeden z najwybitniejszych administratywistów polskich, w latach 1981-2000 kierownik Katedry Prawa Administracyjnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autor ponad 300 publikacji z zakresu prawa administracyjnego.

 

Marek Szewczyk - profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych, Kierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; autor wielu publikacji z zakresu prawa zagospodarowania przestrzeni oraz licznych artykułów, rozdziałów w pracach zbiorowych i glos dotyczących tej problematyki.

 

Maciej Kruś - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i nauki o Administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Magister Legum (LL.M.) na Humboldt-Universität w Berlinie; radca prawny.

recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram