Prawo prasowe

Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Kategoria: książka
Wiek: 15-99
Seria wydawnicza: Akademicka podręczniki
Język książki: polski
Rok wydania: 2019
Wydanie: 1
ISBN: 9788381603973
Liczba stron: 448
Oprawa: Miękka
Wymiary: B5
54.99 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
54,99 zł
Cena katalogowa: 62,79 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
48h
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
  • Opis produktu

Podręcznik Prawo prasowe zawiera omówienie najważniejszych zagadnień z zakresu prawa prasowego, analizowanych łącznie z przykładami z orzecznictwa sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

 

Zaprezentowano w nim aktualne problemy prawne związane m.in. z:

 

- naruszeniem prawa w Internecie,

- ochroną danych osobowych w działalności prasowej,

- wolnością prasy,

- prawem do krytyki prasowej.

 

Autorzy wyjaśniają w przystępnej i komunikatywnej formie często zawiłe i trudne zagadnienia.

 

Książka, oprócz wskazania poglądów wielu znanych przedstawicieli polskiej doktryny, zawiera również liczne wskazówki o charakterze praktycznym poczynione w oparciu o bogate przykłady z orzecznictwa sądów polskich oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, co pomaga w rozwiązywaniu problemów dotyczących stosowania prawa prasowego. Zrozumienie poszczególnych zagadnień ułatwia zastosowanie bogatej szaty graficznej, na którą składają się liczne grafy, tabele, rysunki oraz przykłady z praktyki orzeczniczej.

 

Nowoczesna konstrukcja podręcznika, łącząca zagadnienia teoretyczne z przykładami z praktyki orzeczniczej sądów polskich i europejskich, ułatwi zrozumienie i pomoże w rozwiązaniu problemów prawnych z prawa prasowego.

 

Adresaci:

Publikacja przeznaczona jest dla studentów takich kierunków, jak: prawo, dziennikarstwo, administracja, bezpieczeństwo, politologia, pedagogika, kulturoznawstwo i inne. Zainteresuje również praktyków, tzn.: dziennikarzy, rzeczników prasowych, wydawców, producentów oraz radców prawnych i adwokatów specjalizujących się w prawie prasowym.

 

 

Monika Nowikowska - doktor nauk prawnych; radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej, Prawa Mediów i Nowych Technologii na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego ASzWoj; autorka publikacji z zakresu ochrony informacji niejawnych, prawa własności intelektualnej oraz prawa mediów.

 

Zofia Zawadzka - doktor nauk prawnych, adwokat specjalizujący się w prawie prasowym i prawie własności intelektualnej.

 

Joanna Sieńczyło-Chlabicz - profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, specjalista z zakresu prawa własności intelektualnej i prawa mediów; sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego orzekający m.in. w sprawach z zakresu prawa własności intelektualnej.

recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram Twitter YouTube