Prawo patentowe

Redakcja naukowa: Traple Elżbieta
Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska
Kategoria: książka
Seria wydawnicza: opracowanie
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 2
ISBN: 9788381074971
Liczba stron: 692
Oprawa: Twarda
Wymiary: B5
161.88 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
161,88 zł
Cena katalogowa: 181,09 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
3 dni
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Pierwsze wydanie Prawa patentowego Michała du Valla ukazało się w 2008 r. Po prawie 10 latach zespół pod redakcją naukową prof. Elżbiety Traple przygotował drugie wydanie tego ważnego i cenionego przez praktyków opracowania. W książce autorzy wyjaśniają m.in.:
  • powstanie prawa do patentu;
  • treść i zakres prawa z patentu;
  • naruszenie patentu i środki jego ochrony;
  • patenty europejskie i ich skutki w Polsce;
  • Patent Europejski o Jednolitym Skutku.
Ponadto, uwzględniając orzecznictwo i poglądy doktryny, autorzy przedstawiają mechanizmy pozwalające przeciwdziałać niekorzystnym skutkom monopolu, a także proponują konkretne rozwiązania w przypadku regulacji budzących watpliwości i spory. 

Adresaci:
Publikacja zainteresuje zarówno sędziów, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, prokuratorów, rzeczników patentowych, jak i doradców podatkowych, ekonomistów, menedżerów i przedsiębiorców.
Piotr Kostański - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego praca doktorska Die Schutzwirkung des Patents została nagrodzona I Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w konkursie na najlepszą pracę naukową z zakresu ochrony własności przemysłowej organizowanym przez Urząd Patentowy RP (2009). Prowadził kilkakrotnie badania naukowe w Institut für Gewerblichen Rechtsschutz und Urheberrecht Uniwersytetu w Kolonii, a także w Max-Planck-Institut für Innovation und Wettbewerb w Monachium. Członek Deutsche Vereinigung für Gewerblichen Rechtsschutz und Urheberrecht (GRUR) i International Association for the Advancement of Teaching and Research in Intellectual Property (ATRIP); członek-założyciel Stowarzyszenia Prawa Własności Intelektualnej i Konkurencji z siedzibą w Warszawie. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, prawa własności intelektualnej i prawa konkurencji, w tym współautor i redaktor komentarza Prawo własności przemysłowej (dwa wydania). Praktykujący adwokat.

Justyna Ożegalska-Trybalska - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego; wykładowca prawa patentowego, prawa znaków towarowych i prawa Internetu na UJ; arbiter Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych przy Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji; ekspert w krajowych i międzynarodowych projektach związanych z zarządzaniem i komercjalizacją praw własności intelektualnej w szkołach wyższych. Autorka kilkunastu krajowych i zagranicznych publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej oraz prawa nowych technologii.

Paweł Podrecki - doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk; wieloletni wykładowca w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; adwokat i Starszy Partner w Kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. Uczestniczy w pracach nad projektami ustaw oraz wykonuje ekspertyzy dla Sejmu i Senatu RP. Jest członkiem Stowarzyszenia Prawa Konkurencji i Stowarzyszenia Prawa Własności Przemysłowej. Wykonywał funkcje arbitra Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych, Sądu Arbitrażowego przy KIG oraz Komisji Prawa Autorskiego. Nominowany w polskich i zagranicznych rankingach firm prawniczych. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie cywilnym, prawie konkurencji i prawie nowych technologii. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny własności intelektualnej i prawa konkurencji.

Elżbieta Traple - profesor doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik naukowy w Katedrze Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się prawem cywilnym, prawem własności przemysłowej, prawem autorskim, a także prawem zwalczania nieuczciwej konkurencji i prawem farmaceutycznym. Uczestniczy w pracach międzynarodowych grup naukowych poświęconych tworzeniu modelowych rozwiązań w zakresie prawa autorskiego i prawa własności przemysłowej. Jeden ze współautorów t. 13, 14A i 14B Systemu prawa prywatnego, komentarza do Prawa autorskiego i praw pokrewnych (pięć wydań), Prawa farmaceutycznego (dwa wydania) oraz monografii Umowy o eksploatację utworów w prawie polskim. Ekspert Sejmu i Senatu w pracach legislacyjnych z zakresu praw własności intelektualnej. Wielokrotnie rekomendowana w polskich i zagranicznych rankingach prawników specjalizujących się w prawie własności intelektualnej. Starszy wspólnik i współzałożycielka kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy.

Joanna Uchańska - doktorantka w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Jagiellońskiego; dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, a także stażystka Parlamentu Europejskiego; absolwentka Studiów Podyplomowych Prawa Konkurencji, PAN oraz Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także WIPO – University of Dubrovnik Summer School on Intellectual Property. Laureatka nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w X edycji konkursu na najlepszą rozprawę z zakresu ochrony własności intelektualnej ogłaszanego przez Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej za pracę magisterską. Zajmuje się prawem własności przemysłowej, prawem cywilnym oraz prawem ochrony konkurencji, a także prowadzi badania w przedmiocie prawa i life science, interesując się w szczególności sferą prawa w biotechnologii, farmacji i medycynie.

Michał du Vall (1952-2012) - profesor doktor habilitowany nauk prawnych, był specjalistą z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa konkurencji; autor (lub współautor) przeszło 200 publikacji z tego zakresu, w tym między innymi Prawa własności przemysłowej (we współautorstwie z Ewą Nowińską i Urszulą Promińską, pięć wydań) oraz Komentarza do ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (we współautorstwie z Ewą Nowińską, sześć wydań); ekspert Sejmu, Senatu, Urzędu Patentowego RP, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Gospodarki, a także Komisji Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych (WIPO) oraz Europejskiego Urzędu Patentowego. Był również radcą prawnym, partnerem w kancelarii specjalizującej się w prawie patentowym, gospodarczym i prawie konkurencji. W latach 2008-2012 był prorektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Paweł du Vall - absolwent studiow prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2012), stypendysta Uniwersytetu w Zurychu (2011). Ukończył dwujęzyczny program LLM z zakresu prawa europejskiego w College of Europe (College d'Europe) w Brugii (2015). Odbył staże zawodowe między innymi w Europejskim Urzędzie Patentowym (2014) i Komisji Europejskiej (2016), koncentrując się na zagadnieniach prawno-politycznych międzynarodowej ochrony prawa własności intelektualnej. Uczestnik zagranicznych szkół letnich z zakresu prawa międzynarodowego. Jego zainteresowania zawodowe obejmują prawo i sprawy europejskie, w tym wspólną politykę handlową UE. Pasjonat spraw międzynarodowych, znawca historii i architektury Krakowa.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram