Prawo budowlane i nieruchomości Komentarz

Wydawnictwo: C.H. Beck Wydawnictwo Polska
Kategoria: książka
Seria wydawnicza: KOMPAKTOWE KOMENTARZE BECKA
Język książki: polski
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
ISBN: 9788325552275
Liczba stron: 650
Oprawa: Twarda z obwolutą
197.86 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
197,86 zł
Cena katalogowa: 229,01 zł
nakład wyczerpany
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
nakład wyczerpany
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
  • Opis produktu
Prawo budowlane i nieruchomości to komplet komentarzy do: Prawa budowlanego; ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; Kodeksu cywilnego – wybrane przepisy z zakresu tematyki prawa budowlanego; ustawy o własności lokali; ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi; ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego.

W publikacji dodano komentarz do ustawy „deweloperskiej”. Uchwalona 16.9.2011 r. ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego (Dz.U. Nr 232, poz. 1377) wprowadza zasadniczą regulację prawną w zakresie prowadzenia działalności deweloperskiej, mającą na celu przede wszystkim objęcie ochroną nabywców nieruchomości o przeznaczeniu mieszkaniowym.

Autorzy-praktycy, wykorzystujący doświadczenie w wykładni i stosowaniu przepisów z zakresu prawa budowlanego i nieruchomości, udzielają wielu praktycznych wskazówek co do możliwości i dopuszczalności konkretnych rozwiązań, czerpiąc przykłady z praktyki orzeczniczej.

Publikacja stanowi niezbędne narzędzie pracy dla pracowników wymiaru sprawiedliwości – sędziów i prokuratorów oraz pełnomocników procesowych – adwokatów, radców pranych, a także dla notariuszy, komorników sadowych oraz aplikantów wszystkich zawodów prawniczych.

Komentarze Kompaktowe to seria, w ramach której prezentujemy komentarze do Kodeksów i ustaw. Z reguły są to wydania jednotomowe – tylko szczególnie rozległa tematyka przedstawiana jest jako wydanie dwutomowe.

Cechą charakterystyczną tej serii jest praktyczne opracowanie tematu, prosty i przejrzysty przekaz często bardzo skomplikowanych instytucji i zagadnień, syntetyczna doskonałość oraz kompaktowość z jednej strony, z drugiej zaś wyczerpujące odpowiedzi na zawiłe pytania i rozwiązanie konkretnych problemów. Komentarze wyróżniają się precyzyjną nawigacją wewnętrzną – spisy treści do artykułów, przejrzysta struktura, tytuły tez, numery tez pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań oraz odszukanie podstawowych haseł w indeksie. Gwarancją praktyczności są Autorzy, którzy łączą pracę naukową z praktyką zawodową: sędziego, asystenta sędziego, prokuratora, adwokata, radcy prawnego czy notariusza i inną.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram