Otorynolaryngologia dla lekarzy POZ

Wydawnictwo: Medical Tribune
Kategoria: książka
Rok wydania: 2016
ISBN: 9788364153532
Liczba stron: 296
Oprawa: Miekka
62.03 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
62,03 zł
Cena katalogowa: 69,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
  • Opis produktu
Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy! 
Jest to kolejny podręcznik przygotowany z myślą o lekarzach POZ. Autorzy - wykorzystując swoje doświadczenia zawodowe i rozumiejąc  rolę podstawowej opieki zdrowotnej i lekarzy rodzinnych w ochronie zdrowia - opracowali publikację, której zadaniem jest ukierunkowanie procesu myślenia lekarskiego, a w związku z tym usprawnienie diagnostyki, leczenia i postępowania w chorobach otorynolaryngologicznych. 
Otorynolaryngologia jest specjalnością specyficzną pod każdym względem, a chorzy z dolegliwościami narządów ORL trafiają najczęściej do lekarzy POZ. W przygotowanym podręczniku w sposób syntetyczny zostały przedstawione te jednostki chorobowe lub stany patologiczne, które mają szczególne znaczenie w działalności podstawowej opieki zdrowotnej. Ponad połowa z nich wymaga jednak tylko wstępnej diagnostyki i doraźnego postępowania, a następnie konsultacji specjalistycznej (najczęściej laryngologicznej), która ma określić sposób dalszego prowadzenia chorego i ewentualną współpracę z lekarzem rodzinnym. 
W części ogólnej podręcznika przedstawiono:: badanie otorynolaryngologiczne, wybrane podstawy diagnostyki (audiologicznej, otoneurologicznej, rynologicznej, foniatrycznej i obrazowej) oraz podstawy leczenia - rekomendacje dotyczące racjonalnej i empirycznej antybiotykoterapii, informacje o zabiegach z zakresu fizykoterapii, masażu i kinezyterapii, a także wybrane podstawowe zabiegi operacyjne. Ta część książki pozwoli lekarzom POZ przede wszystkim zapoznać się z metodyką laryngologicznego badania przedmiotowego, które wymaga powszechnie dostępnego sprzętu. Choć nie musi być on bardzo specjalistyczny, to powinno się go używać niemal codziennie w gabinecie lekarza rodzinnego. 
W części szczegółowej książki opisano wybrane choroby uszu, nosa i zatok przynosowych, jamy ustnej, gardła oraz krtani, wraz z informacjami o ich etiologii, objawach i leczeniu. Informacje przedstawione w zwięzłej formie z pewnością okażą się przydatne w codziennej praktyce. 
Taką funkcję pełni także najobszerniejszy rozdział podręcznika, w którym zawarto algorytmy postępowania w wybranych stanach chorobowych narządów ORL. W niektórych algorytmach czynności przekraczające kompetencje i możliwości lekarzy rodzinnych podano jako informacje uzupełniające, dotyczące postępowania specjalistycznego w określonych sytuacjach. Pogłębieniu wiedzy z zakresu otorynolaryngologii służy także dołączone do podręcznika piśmiennictwo. 
Liczę, że książka, którą przekazuję do rąk Czytelników, poszerzy wiedzę otorynolaryngologiczną i usprawni diagnostykę oraz leczenie chorób uszu, nosa, gardła i krtani, które są jedną z głównych przyczyn chorobowości w naszym kraju. 
prof. dr hab. n. med. Jurek Olszewski    
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram