Od oddechu do oddechu

Od oddechu do oddechu

Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Wydawnictwo: Prószyński
Język książki: polski
Rok wydania: 2017
Wydanie: 1
ISBN: 9788380970564
Liczba stron: 480
Oprawa: Twarda
Cena w niePrzeczytane.pl:
30,36 zł
Cena katalogowa: 44,00 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
1 - 2 dni
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 3,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,99 zł
Paczkomaty InPost od 7,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 8,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 10,99 zł
  • Opis produktu
Twórczość Wojciecha Młynarskiego jest nie do podrobienia. Trudną, czasami pozbawioną sensu rzeczywistość opisywał lekko i dowcipnie. Mistrz puenty, pisał dla największych. Jego teksty nuciła cała Polska, od „Jesteśmy na wczasach”, „W Polskę idziemy” aż po „Kocham Cię życie!”. Nic co wyszło spod pióra Wojciecha Młynarskiego nie traci ze swojej aktualności, to wiersze poza czasem, zawsze w punkt. Każdy z nas choć raz w życiu odniósł się do słów „Róbmy swoje”. Jeremi Przybora zaliczył go do „trójcy wieszczów polskiej piosenki” obok Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Najpełniejsze wydanie wierszy i piosenek Wojciecha Młynarskiego, które właśnie trafia w ręce czytelników, jest hołdem oddanym twórczości genialnego poety.
 
Wojciech Młynarski (ur. 1941) – absolwent Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Filolog, poeta, satyryk, artysta kabaretowy, konferansjer, dramaturg, scenarzysta, librecista, tłumacz, felietonista, kompozytor, reżyser teatralny i wykonawca swoich piosenek. Autor ponad 2000 tekstów piosenek. Debiutował na początku lat sześćdziesiątych w kabarecie i teatrze studenckiego klubu Hybrydy. Współpracował z kabaretami Dudek, Owca i Dreszczowiec. Przez lata związany ze sceną Teatru Ateneum, na której stworzył legendarne spektakle „Brel”, „Wysocki”, „Hemar - piosenki i wiersze” „Młynarski – recital”. Uznawany jest za twórcę nowej formy artystycznej – felietonów śpiewanych. Jego piosenki, pisane m.in. dla Skaldów, Hanny Banaszak, Kaliny Jędrusik, Haliny Kunickiej, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Alicji Majewskiej, Ewy Bem, Maryli Rodowicz, Edyty Geppert, Michała Bajora, Krystyny Prońko czy Ireny Santor stały się ponadczasowymi przebojami. Odznaczony Złotym Medalem „Gloria Artis”, Złotym Krzyżem Zasługi oraz tytułem Mistrza Mowy Polskiej.

Ponad dwieście tekstów genialnego artysty, mistrza słowa, Wojciecha Młynarskiego, którego utwory znają dobrze i starsi, i młodsi. Jego twórczość jest ponadczasowa - szczera i pełna aluzji do rzeczywistości, a każdy utwór kończy się zaskakująca puentą.

Polecamy, niePrzeczytane.pl

Polecamy także:

Cena katalogowa: 28,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 22,96 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 21,89 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 17,95 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 27,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 17,78 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 21,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 16,20 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 25,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 15,74 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Cena katalogowa: 24,99 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 16,19 zł
Status: 1 - 2 dni
 
Facebook Instagram Twitter YouTube