Nieważność czynności prawnych w prawie spółek kapitałowych

Wydawnictwo: C.H. Beck Wydawnictwo Polska
Kategoria: książka
Seria wydawnicza: Monografie Prawnicze
Język książki: polski
Rok wydania: 2014
Wydanie: 1
ISBN: 9788325561680
Liczba stron: 173
Oprawa: Miękka
75.56 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
75,56 zł
Cena katalogowa: 89,00 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
24h
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
  • Opis produktu
Przedmiotem niniejszej monografii jest instytucja nieważności czynności prawnych w prawie spółek kapitałowych. Celem, jaki postawiła sobie autorka było przeprowadzenie analizy charakteru prawnego sankcji wobec nieprawidłowo dokonanych podstawowych przejawów aktywności spółek (podejmowanie uchwał, akty reprezentacji, wreszcie ? samo powstanie spółki) w celu rozstrzygnięcia czy i w jakim zakresie dotyka je sankcja nazwana w prawie cywilnym nieważnością czynności prawnej.

Przedstawiane czytelnikowi rozważania stanowią zebranie i podsumowanie analizy charakteru prawnego sankcji wobec nieprawidłowo dokonanych podstawowych przejawów aktywności spółek kapitałowych. Dotyczący ich materiał normatywny budzi uzasadnione wątpliwości, których rozwianie staje się tym bardziej palące i kluczowe, im szybciej rośnie liczba podmiotów gospodarczych poddanych tym regulacjom. Dlatego też precyzyjne wyjaśnienie konsekwencji, jakie dla podmiotu prawa uczestniczącego w obrocie gospodarczym niosą określone nieprawidłowości w jego działaniu, posiada doniosłe znaczenie, zarówno praktyczne, jak i teoretyczne.

Niniejsza pozycja jest pracą, która pozwala w szerszy sposób spojrzeć na problematykę prawa spółek, zapoznać się z poglądami doktryny oraz orzecznictwem. Dzieło to nie tylko poszerzy wiedzę praktyków prawa ? adwokatów, radców prawnych, notariuszy, sędziów, jak również teoretyków prawa oraz aplikantów zawodów prawniczych, a także studentów pragnących pogłębić wiedzę z zakresu prawa prywatnego.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram