Montessori dla każdego

Samodzielnie odkryj świat
Wydawnictwo: Znak
Język książki: polski
Rok wydania: 2018
Wydanie: 1
ISBN: 9788324050710
Liczba stron: 224
Oprawa: Miękka
28.80 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
28,80 zł
Cena katalogowa: 39,90 zł
Pozycja jest obecnie:
dostępna
Status:
48h
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,59 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 7,59 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 8,59 zł
Paczkomaty InPost od 8,59 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 9,59 zł
  • Opis produktu

Szanowni Państwo, drodzy dorośli,

Jest rok 1913. Do Stanów Zjednoczonych przybywa z Włoch pewna kobieta. To żadna gwiazda - jak powiedzielibyśmy w dzisiejszych czasach. Ubiera się schludnie i starannie, ale nie przykuwa uwagi strojem. Nie piastuje wysokiego stanowiska politycznego. Ma za to lata doświadczenia w nauczaniu i edukacji. To wystarczy, by witano ją z wielką pompą. Dziennikarze nie odstępują jej na krok. „New York Tribune" nazywa ją najbardziej interesującą kobietą Europy. Ta kobieta to Maria Montessori, która w wieku 30 lat stworzyła rewolucyjną metodę edukacji najmłodszych - edukacji bez przymusu, sztywnych obowiązków, bez kar. Do Stanów Zjednoczonych dotarła, by i tam powstały kolejne szkoły oraz przedszkola jej imienia i nazwiska.

 

Nauczanie przez świat. Montessori w Polsce

W tym samym roku przełożono książkę Marii Montessori na język polski. Moment, kiedy wydano polskie tłumaczenie dzieła Montessori, jest kluczowy, ponieważ dał początek nowej pedagogice na gruncie polskim. Na temat metody wypowiadali się szeroko i pozytywnie autorzy wielu prac - Waldemar Osterloff, Helena Radlińska, Aniela Szycówna. Zwrócono uwagę na samodzielność, jaką osiągają dzieci według nauczania Montessori i na ich wysokie wyniki w nauce. Innowacją był fakt, iż nie osiągano ich przymusem ani „wtłaczaniem" wiedzy.

 

Montessori dla każdego

Metoda Montessori pozwala skutecznie i całościowo rozwinąć potencjał dziecka. Dzięki niej dzieci rozbudzą swoją ciekawość i koncentrację. Nauczą się samodzielności, odpowiedzialności, empatii oraz współpracy w grupie. Dodatkowo, będą miały większą szansę na sukces i może kiedyś dołączą do licznego grona ludzi, którym metoda Montessori pozwoliła w pełni rozwinąć swoje możliwości.

 

Wiecie, szanowni Państwo, co łączy Jackie Kennedy,

założycieli Google'a, Beyonce oraz księcia Williama?

Ach, nie to, że są znani. To byłoby zbyt proste. Łączy ich to, że

wszyscy zostali wychowani właśnie zgodnie z metodą

Montessori. To dało im radość odkrywania świata, kreatywność i

nieszablonowe myślenie.

 

Jednym zdaniem - Montessori dla każdego. Taki też tytuł nosi książka napisana w montessoriańskim duchu przez Małgorzatę Ceremugę. To rekomendowany przez Polski Instytut Montessori zestaw ćwiczeń dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat (młodsze mogą rozwiązywać zadania z rodzicami, a starsze - samodzielnie).

9788324050710_1.jpg 

W Montessori dla każdego znajdziecie:

- zadania polegające na obserwacji świata przyrody,

- ćwiczenia sprzyjające całościowemu rozwojowi dziecka: koordynacja oko-ręka, koncentracja uwagi, rozwiązywanie problemów, empatia oraz współpraca w grupie,

- wskazówki dla rodziców i podstawowe pojęcia pedagogiki Montessori.Maria Montessori (1870-1952) - była niezaprzeczalnie geniuszem i wyprzedziła swoją epokę. Stworzyła metodę, którą z powodzeniem stosuje się do dziś na wszystkich kontynentach świata. Stawiała na kreatywność i samodzielność dziecka.

Polski Instytut Montessori powstał w 2008 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na kursy dla nauczycieli montessoriańskich w Polsce. Od samego początku ich celem jest kształcenie nauczycieli i asystentów według najlepszych światowych wzorców.

recenzje czytelników
2018-10-12 10:30:48
Nauka to też sztuka dodał recenzję:
Maria Montessori to dla mnie wielki autorytet. Kobieta ta kochała dzieci, walczyła o prawa kobiet i w dużej mierze zmieniła świat, zwłaszcza dzieci, ale też nas - dorosłych. Dzięki tej książce będziecie mieli szansę przekonać się, metoda Marii Montessori to świetne rozwiązanie dla dzieci, gdyż gwarantuje im swobodny i radosny rozwój! Dużą zaletą książki jest też zaplecze teoretyczne. Oczywiście - metoda Marii Montessori jest teraz dosyć popularna, ale nie każdy dokładnie zna jej założenia i ma tylko szczątkowe informacje. Dzięki tej książce rodzice będą mogli poznać, skąd się wzięła ta metoda, kim jest Maria Montessori i dlaczego warto zachęcać dzieci do samodzielnego poznawania świata. Książka na szczęście jest bardzo uporządkowana. Mamy tu konkretne rozdziały, np. Zmysły, kształty i kolory, Język, Matematyka, Kosmos... Przed każdym z nich możemy przeczytać wstęp, który przybliży nam, dlaczego te umiejętności są istotne dla dzieci i jak powinniśmy je z nimi rozwijać. Byłoby wspaniale, gdyby w książce znalazło się więcej kreatywnych zadań - uczyć liter można ciekawiej, niż jedynie je wyklejając/wycinając z szablonu. Od czegoś jednak warto zacząć. Cieszę się, że zauważono tutaj, że od początku trzeba dzieci uczyć, że nie "zet", a "z", nie "em" a "m". Dzięki temu będą mogły łatwiej nauczyć się czytać. Kolejną rzeczą, której trochę mi tu zabrakło jest podział zadań stosownie do wieku. Część wymaga czytania lub pisania, a część jest dostosowana do młodszych dzieci (znalezienie w ogrodzie płatków kwiatów, szukanie niepasującego obrazka, łączenie punktów). Jestem pewna, że rodzicom byłoby łatwiej, gdyby były one od siebie w jakiś sposób odłączone. Wiadomo, że każde dziecko może rozwijać się w innym tempie, ale ważne jest też, żebyśmy od trzylatka nie wymagali kompetencji właściwych dla dzieci pięcioletnich. Rodzice nie muszą przecież posiadać takiej wiedzy... Cieszę się, że metoda Marii Montessori staje się coraz bardziej popularna. Jestem gorącą miłośniczką pozwalania dzieciom, na poznawanie świata wszystkimi zmysłami. To w końcu maluchy wiedzą, co aktualnie jest im potrzebne do rozwoju i przede wszystkim chcą się rozwijać. Naszym zadaniem jest im w tym pomóc, chociażby przez taką książkę, która nauczy nas zwracania uwagi na skarby natury i da przykłady wykonania niektórych ćwiczeń budujących wyobraźnię, czy ciekawość.
Czy ta recenzja była przydatna?
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Pamiętaj, że tylko recenzje, które są zamieszczone wyłącznie na naszej stronie, mogą wygrać 100 zł!
Sprawdź szczegóły w regulaminie.
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.

Polecamy także:

Cena katalogowa: 119,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 96,21 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 27,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 20,75 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 48,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 46,99 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 52,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 38,94 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 60,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 47,42 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 38,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 28,82 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 52,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 38,94 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 39,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 35,22 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 33,60 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 27,75 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 58,80 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 46,95 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 72,45 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 44,72 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 31,50 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 24,43 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 42,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 36,28 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 59,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 50,10 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 60,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 47,42 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 61,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 41,94 zł
Status: 24h
 
Cena katalogowa: 19,01 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 14,58 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 39,90 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 35,26 zł
Status: 48h
 
Cena katalogowa: 20,00 zł
Cena w niePrzeczytane.pl: 18,74 zł
Status: 24h
 
Facebook Instagram Twitter YouTube