Michael Willmann i jego malarska pracownia

Kategoria: książka
Seria wydawnicza: Historia Sztuki
Język książki: polski
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788322933565
Liczba stron: 872
Oprawa: Twarda
103.67 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
103,67 zł
Cena katalogowa: 110,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Książka Andrzeja Kozieła Michael Willmann i jego malarska pracownia jest pierwszym polskojęzycznym monograficznym opracowaniem twórczości Michaela Lucasa Leopolda Willmanna (1630–1706) — najwybitniejszego malarza doby baroku na Śląsku i zwieńczeniem wieloletnich badań autora nad obrazami „śląskiego Apellesa”.
Publikacja składa się z dwóch części. Pierwsza to prezentacja dostępnej wiedzy na temat życia Willmanna i jego rodziny, kariery malarskiej, działalności pracowni artysty, jego dochodów z pracy oraz recepcji w dziełach innych artystów. Drugą zaś tworzy kompletny katalog znanych, wykonanych od 1650 r. aż do 1723, obrazów Willmanna i jego warsztatowych współpracowników, podzielony na trzy części: własnoręcznych dzieł, wykonanych przez warsztatowych współpracowników i sukcesorów oraz zaginionych lub zniszczonych, a prawdopodobnie wykonanych w lubiąskiej pracowni. Każda z prac ma notę katalogową informującą o temacie, materiale i technice, wymiarach, aktualnym miejscu przechowywania, historii, dotychczasowej literaturze oraz najważniejszych ustaleniach na temat jego fundacji, autorstwa, datowania, ewentualnych pierwowzorów, recepcji oraz znaczenia dla twórczości artysty. Noty do istniejących obrazów zawierają aktualne ilustracje dzieła, a do obrazów zaginionych lub zniszczonych, jeśli zachowały się, archiwalne fotografie. Katalog zamyka bibliografia wszystkich publikacji na temat twórczości Willmanna, poprzedzona aneksem z wypisami z najważniejszych rękopiśmiennych źródeł archiwalnych do życia i artystycznej działalności mistrza i jego pracowni.
Na 872 stronach znajdują się 633 ilustracje. Prosty język, ciekawostki z życia i twórczości artysty oraz bogaty materiał ilustracyjny sprawiają, iż książka zainteresuje zarówno fachowców: historyków sztuki, konserwatorów, malarzy i muzealników, jak i wszystkich miłośników twórczości Willmanna i śląskiego baroku.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram