Mechanika Część 2 Kinematyka i dynamika

Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 1998
Wydanie: 3
ISBN: 9788370853327
Liczba stron: 334
Oprawa: Miękka
25.78 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
25,78 zł
Cena katalogowa: 27,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Paczkomaty InPost od 9,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Mechanika część II składa się z dwóch działów: kinematyki i dynamiki. W dziale I podano informacje dotyczące punktu materialnego oraz opis ruchu we współrzędnych krzywoliniowych ortogonalnych. Kinematyka ciała sztywnego określa położenie ciała w ruchu ogólnym, pole prędkości i przyspieszeń dla ruchu postępowego, obrotowego, płaskiego, kulistego, względnego.
Dział II obejmuje zagadnienia dotyczące dynamiki punktu materialnego, układu punktów materialnych i ciała sztywnego. Omówiono, między innymi, jako przykład redukcji sił bezwładności oraz zasady pędu i krętu, reakcje dynamiczne. Podano zwięzłe informacje dotyczące drgań układ o jednym stopniu swobody. Zapoznano czytelnika z takimi pojęciami, jak praca i energia oraz zasadami równoważności zachowania pracy i energii, potencjalnym polem sił itp.. Omówiono działania żyroskopowe i związane z tym reakcje.
W rozdziale poświęconym mechanice analitycznej podano najważniejsze pojęcia i zasady, takie jak przemieszczenie przygotowane, przemieszczenie uogólnione, siłą uogólniona, zasada prac przygotowanych, równania Lagrange'a, równania małych drgań o wielu stopniach swobody, wariacyjno-całkowe zasady mechaniki.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram