Maszyny i urządzenia do wydobywania kopalin pospolitych bez użycia materiałów wybuchowych

Wydawnictwo: AGH
Kategoria: książka
Rok wydania: 2013
ISBN: 9788374641579
Liczba stron: 266
Oprawa: Twarda
31.50 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
31,50 zł
Cena katalogowa: 31,50 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Korzystanie z surowców mineralnych od zawsze stanowiło znaczną część działalności człowieka. Ponad 70% naszych działań gospodarczych związanych jest z wydobywaniem, uszlachetnianiem i innym różnorodnym wykorzystaniem kopalin. Znaczący udział w gospodarce narodowej ma również wydobywanie kopalin pospolitych. Eksploatacja kopalin pospolitych (kruszywa naturalne, surowce ilaste, torf i inne, nie-zaliczane do kopalin podstawowych) prowadzona jest w Polsce przez ponad 3000 prywatnych lub sprywatyzowanych podmiotów gospodarczych.
Z prognoz rozwoju gospodarczego wynika, że w najbliższych latach należy przewidywać istotny i systematyczny wzrost zapotrzebowania na te kruszywa. Ze względu na duże koszty transportu surowców i materiałów stosowanych w dynamicznie rozwijającym się budownictwie drogowym zasadą stanie się wykorzystywanie lokalnych złóż kruszyw i dostosowywanie ich parametrów do wymogów nowoczesnych technologii prowadzonych robót. By osiągnąć choćby zbliżony poziom zużycia kruszyw w stosunku do pozostałych członków Uni Europejskiej, do 2010 roku niezbędny jest stały, ponaddziesięcioprocentowy wzrost ich produkcji w skali roku w Polsce [9].
Mając na uwadze ów fakt, w niniejszym opracowaniu autor stara się przybliżyć problemy mechanizacji w procesach wydobywczych kopalin pospolitych bez użycia materiałów wybuchowych, omawiając specjalistyczne maszyny do urabiania, i nie tylko, w odmiennych technologiach prowadzenia eksploatacji górniczej. W praktyce górniczej bardzo często spotyka się przypadki, że zastosowanie określonej maszyny w procesie wydobywczym służy do realizacji nie jednego, a kilku celów. Dobór maszyn i ich stosowanie bardzo często muszą być dopasowywane do nadrzędnych wymagań gospodarki, polityki technologiczno-społecznej w określonym miejscu, regionie i czasie. Doskonalenie, modernizacja i wprowadzanie nowych rozwiązań maszynowo-techniczych do eksploatacji kopalin pospolitych odbywa się przy istotnym udziale zaplecza naukowo-technicznego.
Niniejsze opracowanie powinno spełnić swoje zadanie, służąc tym, którzy uczą, i tym, którzy są nauczani, jednak przede wszystkim powinno stanowić pomoc dla studentów wyższych szkół technicznych, zwłaszcza na kierunkach: górnictwo i geologia oraz mechanika. Ze względu na ograniczenia wydawnicze przegląd poszczególnych problemów ujęto w najbardziej skondensowanej formie.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram