Lud
Lud

Lud

Tytuł oryginalny: The People
Wydawnictwo: SIC!
EAN: 9788360457481
Okładka: Miękka
Data wydania: 2008
Język: polski
Ilość stron: 192
Wydawnictwo: SIC!
24.16
PLN
28,90 zł
24,16 zł
Oszczędzasz: 14% (4 zł)
Najtańsza wysyłka od: 11,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 11,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 15,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 15,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Konstytucje wielu państw świata deklarują suwerenność ludu. Kto jednak należy do ludu i w jaki sposób ta całość sprawuje władzę? Lud Margaret Canovan ? kolejna książka z serii Key Concepts ? to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy zajmują się kwestią suwerenności ludu i mają problem z jasnym zdefiniowaniem pojęcia ?lud?. Książka Canovan to doskonałe wprowadzenie w temat, napisane w sposób, który przemówi zarówno do studentów, jak i do wykładowców akademickich.
Suwerenność ludu to jedna z najbardziej wpływowych, ale najmniej przebadanych idei politycznych. Pojęcie to było lekceważone przez teoretyków nauk politycznych, których zniechęcała niejasność tej koncepcji. Książka Margaret Canovan wypełnia tę lukę i pokazuje, iż idea suwerenności ludu wymaga poważnej analizy, a sprzeczności oraz niejasności w niej zawarte wskazują na nierozwiązane kwestie polityczne.
Książka rozpoczyna się od nakreślenia sprzecznych znaczeń pojęcia ?lud?, zwłaszcza w kręgu języka angielskiego i amerykańskiego. Autorka śledzi rozwój idei ludu od czasów starożytnego Rzymu do dzisiaj. Analizuje kwestie polityczne, które wynikają z wieloznaczności pojęcia ?lud?. Czy lud i naród są tym samym i jak mają się do ludzkości, czyli ludzi w ogóle? Populiści chcą ?oddać władzę w ręce ludu? ? jak populizm ma się do demokracji? W jaki sposób suwerenny lud może być jednocześnie nieśmiertelnym ciałem zbiorowym i indywidualnymi jednostkami? Czy możliwe jest w ogóle dostrzeżenie suwerennego ludu w działaniu? Czy w związku z politycznymi mitami, którymi obrosła koncepcja ludu, nie powinno się uznać jej za fikcyjną? Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć książka Margaret Canovan. To niezwykle oryginalne studium rzuca nowe światło na dyskusje wokół pojęcia suwerenności ludu. Autorce udało się uczynić temat przystępnym dla szerokiego grona czytelników bez bagatelizowania trudnych pytań z nim związanych.

Książka Margaret Canovan to ważna lektura dla studentów i wykładowców nauk politycznych. Może ona jednak zaciekawić przedstawicieli wielu innych dyscyplin związanych z polityką, teorią polityczną, socjologią, filozofią społeczną. Może być także doskonałym wprowadzeniem dla wszystkich zainteresowanych tą problematyką.

Margaret Canovan ? emerytowana profesor myśli politycznej na uniwersytecie w Keele (Wielka Brytania).

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.