Koligacje małżeńskie możnowładztwa wielkopolskiego w drugiej połowie XIV i pierwszej połowie XV wieku

Kategoria: książka
Seria wydawnicza: Biblioteka Genealogiczna
Język książki: polski
Rok wydania: 2012
ISBN: 9788322933084
Liczba stron: 430
Oprawa: Twarda
24.04 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
24,04 zł
Cena katalogowa: 29,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Paczkomaty InPost od 9,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Przedstawiane w pracy treści nawiązują do istniejących już podejść badawczych nad koligacjami małżeńskimi, widocznych w studiach stricte genealogicznych, jak i pracach poświęconych badaniom elitarnych środowisk ogólnokrajowych i terytorialnych. Celem, jaki autor sobie stawia, jest nie tyle próba stworzenia nowej jakościowo ?trzeciej drogi? badania koligacji małżeńskich, lecz kompleksowe ujęcie problemów dotąd podejmowanych i uzupełnienia ich o nowe propozycje badawcze. Pewnego rodzaju novum stanowi także spojrzenie na koligacje małżeńskie z perspektywy nie tyle możnowładztwa jako warstwy społecznej i jej interesów grupowych, lecz przede wszystkim rodziny możnowładczej i realizowanej przez nią polityki rodzinnej, której elementami są związki małżeńskie zawierane przez jej członków.
Stąd przedmiotem badań uczyniono koligacje małżeńskie zawarte przez przedstawicieli wybranych wielkopolskich rodzin możnowładczych w obejmującym kilka pokoleń okresie ich dziejów.
Rezultatem owych studiów są przedstawione w pracy ustalenia genealogiczne w postaci odtworzonych koligacji i okoliczności towarzyszących ich powstaniu, jak i analiza praktyki doboru małżeńskiego badanej grupy rodzin.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram