Kodeks Napoleona. Historia i współczesność
Kodeks Napoleona. Historia i współczesność

Kodeks Napoleona. Historia i współczesność

Historia i współczesność
Wydawnictwo: LexisNexis
EAN: 9788376200255
Okładka: Miękka
Data wydania: 2008
Język: polski
Ilość stron: 592
Wydawnictwo: LexisNexis
61.43
PLN
68,25 zł
61,43 zł
Oszczędzasz: 10% (7 zł)
3 dni
Najtańsza wysyłka od: 5,99 zł

Koszt dostawy:

Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost Paczkomaty 24/7 od 6,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 14,99 zł

Opis produktu

Moja chwała nie polega na 40 zwycięskich bitwach - mówił na wyspie św. Heleny Napoleon - bo pamięć o nich zatarło Waterloo. Ale jest coś, czego nic nie zatrze, co żyć będzie wiecznie; tym jest mój Kodeks cywilny. Kodeks [...] żyje już przeszło 200 lat, a uroczystości jubileuszowe były świętowane przez środowiska prawnicze kilku kontynentów [...].

fragment Przedmowy

W roku 2008 upływa 200 lat od wprowadzenia Kodeksu Napoleona do Polski. Jest to zarazem rocznica dwustulecia Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, którego zaczątkiem była Szkoła Prawa powołana do życia w 1808 r., - `aby jak pisano - zaradzić najnaglejszej potrzebie poznania Kodeksu Napoleona Wielkiego`.

Drugie wydanie monografii zostało wzbogacone o aneks zawierający pełny tekst pierwszego polskiego przekładu Kodeksu Napoleona z 1808 r. w opracowaniu i ze wstępem dr Anny Rosner z Wydziału Prawa i Administracji UW.

Książkę adresujemy nie tylko do studentów prawa (jako literaturę pomocniczą do wykładów historii prawa, filozofii prawa, prawa cywilnego i prawa europejskiego), lecz także do tych z Państwa, których interesują czasy napoleońskie i ich wpływ na współczesne ustawodawstwo. Niniejsza pozycja stanowi uzupełnienie publikacji rocznicowych związanych z Jubileuszem 200 lat istnienia Wydziału Prawa i Administracji UW, wydanych przez LexisNexis - patrona wydawniczego tego Jubileuszu.

 

Katarzyna Sójka-Zielińska - profesor zwyczajny Wydziału Prawa i Administracji UW, autorka licznych publikacji z zakresu prawa prywatnego i karnego nowożytnej Europy, dziejów myśli prawniczej oraz historii praw człowieka. 

Uzupełniona edycja Kodeksu Napoleona z 1808 r. w opracowaniu i ze wstępem dr Anny Rosner.

 

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.