Kamienne węże
Kamienne węże

Kamienne węże

Tytuł oryginalny: The snake stone
Wydawnictwo: Literackie
EAN: 9788308042991
Okładka: Miękka
Data wydania: 2009
Język: polski
Ilość stron: 400
Wydawnictwo: Literackie
32.90
PLN
32,90 zł
Najtańsza wysyłka od: 9,99 zł

Koszt dostawy:

InPost Paczkomaty 24/7 od 9,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 12,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 15,99 zł
książka niedostępna

Opis produktu

Kolejny tom przygód detektywa Jeszima i polskiego ambasadora w Stambule, Stanisława Palewskiego zapoczątkowanych w powieści Drzewo Janczarów (2006).

Pewien sekret i oszustwo połączą sułtański pałac, świat dyplomatów, badaczy starożytności, patriarchów Kościoła wschodniego, greckich powstańców, członków tajemnego stowarzyszenia i starego miejskiego cechu oraz ostatnie dni lorda Byrona?. Gdy francuski archeolog zostanie zamordowany, a w ślad za tym zabójstwem potoczą się kolejne, rozkochany w kulinariach i francuskich powieściach Jeszim, ?oko i ucho? sułtana, będzie musiał odnaleźć drogę do prawdy w tym labiryncie? Co gorsza, sam stanie się jednym z podejrzanych?

Pasjonująca powieść kryminalna, z wymyślną intrygą, pełną przygód, zaskakujących zwrotów akcji i ?skarbem w roli głównej, a także wspaniale nakreślonym tłem historycznym. Historia i legendy związane ze Stambułem ? miastem magicznym, odwiecznym, podlegającym nieustannej przemianie niczym ?wąż, który zrzuca skórę? ? przeplatają się z arcyciekawym opisem życia jego mieszkańców, ich zwyczajów, tradycji, nawet tych kulinarnych oraz licznymi ciekawostkami.

Żywy portret osmańskiego imperium i podmuch tajemnicy Wschodu. Mamy tu sułtana (niby wszechpotężnego, a w rzeczywistości zamkniętego w swym pałacu niczym klejnot w szkatułce), tygiel narodów, poszukiwanie skarbu, głos rozsądku i krzyk przesądu ? bogatą mieszankę, która w sumie daje wspaniałą i przyjemną w lekturze powieść kryminalną. - ?Literary Review?

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.