Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)
Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)

Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)

EAN: 978-83-246-2826-1
Okładka: Miękka
Data wydania: 2013
Ilość stron: 56
Wydawnictwo: Helion - Edukacja
9.81
PLN
9,81 zł
Oszczędzasz: 2% (0 zł)
DARMOWA WYSYŁKA!
Książkę w tej cenie wyślemy do Ciebie za darmo za pomocą:

Koszt dostawy:

książka niedostępna

Opis produktu

Wyzwania i równania

Prowadzenie ciekawych zajęć z informatyki na poziomie ponadgimnazjalnym stanowi trudny orzech do zgryzienia. W zasadzie wszyscy uczniowie świetnie orientują się w świecie wirtualnym. Z garstką z nich pewnie już dziś swoje nadzieje wiążą spece z Doliny Krzemowej. Zadaniem nauczyciela na tym etapie jest z jednej strony przekazanie wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu maturalnego i rozpoczęcia studiów wyższych, a z drugiej – podsycenie pasji wychowanków najbardziej zainteresowanych przedmiotem.

Zestaw, którego część stanowi poradnik dla nauczyciela, przeznaczony jest do nauczania informatyki w zakresie rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych. Książka pozwoli Państwu w zrozumiały i skuteczny sposób wprowadzić młodzież w fascynujący świat programowania oraz omówić zasady realizacji projektu programistycznego. To niezwykle istotny temat nie tylko dla przyszłych specjalistów do spraw IT, ale także menedżerów projektu. Autorki nie zapomniały również o zagadnieniach związanych z bazami danych, sieciami komputerowymi i multimediami (które szczególnie interesują młodzież).

Poradnik metodyczny z serii Informatyka Europejczyka to nieoceniona pomoc dla nauczycieli. Skorzystajcie Państwo z:

 • opracowanych celów kształcenia i wychowania,
 • propozycji tematów lekcji przygotowanych na 180 godzin nauczania,
 • sugestii podziału obowiązującego materiału,
 • przykładowych konspektów lekcji,
 • wielu zadań maturalnych dobranych do opracowywanych zagadnień,
 • różnych metod oceniania osiągniętych wyników.

Wciśnij Enter i do dzieła!

Komplet materiałów z serii Informatyka Europejczyka pozwala uczniom zdobywać wiedzę poprzez praktykę, a nauczycielom ułatwia przekazywanie nowych treści w interesujący i niebanalny sposób. Helion, największe wydawnictwo informatyczne w Polsce, teraz pomaga zgłębić tajemnice świata komputerów także pokoleniu przyszłych specjalistów.

Książki wchodzące w skład zestawu edukacyjnego Informatyka Europejczyka dla szkół ponadgimnazjalnych, zakres rozszerzony (Wydanie II):

 
 • Informatyka Europejczyka. Informatyka. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 1 (Wydanie II)

 • Informatyka Europejczyka. Informatyka. Podręcznik dla szkół ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony. Część 2 (Wydanie II)

 • Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)

 • Informatyka Europejczyka. Program nauczania informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)

 • Informatyka Europejczyka. Koło informatyczne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.