Historia ZSZ KL 1 Podręcznik

Wydawnictwo: EMPI
Kategoria: książka
Rok wydania: 2003
ISBN: 9788387666316
Oprawa: Miękka
19.45 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
19,45 zł
Cena katalogowa: 22,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Polecamy szczególnie szkołom, których uczniowie zamierzają kontynuować naukę w 2-letnim liceum uzupełniającym.

Zamysłem autora było ukazanie dziejów poprzez powiązania w zakresie przemian gospodarczych, społecznych i ustrojowych ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia jednostki w konkretnym kontekście historycznym i Polski we współczesnym świecie. Takie ujęcie celu i treści nauczania pozwala na pełne wykorzystanie potencjału obu przedmiotów i umożliwia wykształcenie u uczniów cech osobowości i postaw sprzyjających aktywnemu uczestnictwu w życiu gospodarczym, społecznym i politycznym kraju.
Podręcznik przeznaczony jest na cały cykl kształcenia, przedstawia przeszłość i współczesność jako nieprzerwany ciąg wydarzeń. Zawiera pojęcia z zakresu socjologii, porusza problemy związane z państwem, historią gospodarczą, społeczną i ustrojów politycznych (w średniowieczu, historii nowożytnej i historii XIX wieku). Omawia również ustroje niedemokratyczne XX wieku, ustrój RP i współczesne problemy polityki międzynarodowej. Bogata szata graficzna znakomicie ilustruje przedstawione treści, a znajdujący się na końcu podręcznika słowniczek jest niezwykle pomocny w zrozumieniu i przyswojeniu nowych pojęć.
Treści podręcznika "Człowiek w społeczeństwie dawniej i dziś" i podręczników do 2-letniego liceum uzupełniającego są ściśle skorelowane i wzajemnie komplementarne. Łącznie zapewniają realizację podstaw programowych kształcenia ogólnego dla szkół ponadgimnazjalnych na poziomie podstawowym i w tym zakresie przygotowują do matury. Autor w swoim podręczniku konsekwentnie pomijał wszystkie te treści, których realizacja przewidziana jest w liceum uzupełniającym. Dzięki temu nauczyciele zaoszczędzony czas mogą przeznaczyć na staranniejsze przygotowanie uczniów w zakresie wiadomości i umiejętności przewidzianych do realizacji w zasadniczej szkole zawodowej jako obowiązkowe.
Podręcznik z zeszytem ćwiczeń może również służyć pomocą i stanowić uzupełnienie stosowanych podręczników do historii i wiedzy o społeczeństwie w liceum uzupełniającym.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram