Geografia w ujęciu humanistycznym

Wybór prac Krystyny Rembowskiej
Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
ISBN: 9788375259520
Liczba stron: 284
Oprawa: Twarda
35.92 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
35,92 zł
Cena katalogowa: 39,80 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
Kategorie:
  • Opis produktu
Prace zawarte w tym tomie prezentują humanistyczny model geografii, antynaturalistyczny, który zakłada odrębność i swoistość charakteru metodologicznego nauk społecznych, nazywanych w tym ujęciu naukami humanistycznymi. Waloru naukowego tego tomu dopatrywać się można we wszechstronnej charakterystyce humanistycznego modelu geografii, jako komplementarnego podejścia w badaniach geograficznych, uwzględniającego subiektywne i aksjologiczne aspekty działalności człowieka i jego empatii. Zebranie w jednym tomie prac Krystyny Rembowskiej, publikowanych w różnych latach, pozwala na śledzenie ewolucji Jej poglądów w zakresie rozważanej problematyki.
Podejmowanie w tym tomie ogólnych rozważań natury teoretyczno­metodologicznej na temat geografii jest szczególnie ważne w okresie przeważających w młodszym pokoleniu geografów tendencji do ?atomizacji? naszej dyscypliny i negowania potrzeby jej jedności. Praca ta powinna zainteresować szeroki krąg odbiorców, począwszy od studentów i doktorantów, do pracowników naukowych różnych pokoleń geografów i przedstawicieli nauk pokrewnych.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram