Elektryczność i magnetyzm część druga Prąd elektryczny Pole magnetyczne

Zbiór zagadnień i zadań
Kategoria: książka
Język książki: polski
Rok wydania: 2004
ISBN: 9788370857998
Liczba stron: 370
Oprawa: Miękka
28.20 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
28,20 zł
Cena katalogowa: 30,00 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 9,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 10,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 11,99 zł
  • Opis produktu
Druga część książki Elektryczność i magnetyzm dotyczy przede wszystkim pola magnetostatycznego. Zmiennemu polu magnetycznemu poświęcono tylko jeden z rozdziałów, w którym omówiono zjawisko indukcji Faradaya. Tematyka książki stanowi wprowadzenie do przedmiotów teoria obwodów oraz teoria pola elektromagnetycznego.
Stałe pole magnetyczne może być wytworzone przez prądy stałe albo magnesy trwałe, które nie pobierają energii do utrzymania swego pola magnetycznego. W książce skupiono się przede wszystkim na polu magnetycznym związanym z przepływem prądu elektrycznego.
Książka jest przeznaczona dla studentów wyższych uczelni technicznych, szczególnie dla studiujących na wydziałach elektroniki, elektrycznym, telekomunikacji i pokrewnych. Napisana jest w taki sposób, by mogli z niej korzystać studenci I roku studiów, nie mający jeszcze odpowiedniego przygotowania matematycznego.
Książka ma charakter uniwersalny, jest bowiem zbiorem zagadnień i zadań, dlatego może być przydatna zarówno do przygotowywania się do ćwiczeń czy kolokwiów, jak i do egzaminu. Zawiera zadania rozwiązane, które umożliwiają lepsze zrozumienie teorii. Tam, gdzie to było możliwe, przy wyborze zadań kierowano się kryterium przydatności w praktyce inżynierskiej.
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram Twitter YouTube