Elegia dla bidoków (ebook)
Elegia dla bidoków (ebook)

Elegia dla bidoków (ebook)

Autor: Vance J.D.
Wydawnictwo: Marginesy
EAN: 6780001373188
Data wydania: 2020
Wydawnictwo: Marginesy
28.02
PLN
32,61 zł
28,02 zł
Oszczędzasz: 12% (4 zł)

Koszt dostawy:

Elektronicznie od 0,00 zł
książka niedostępna

Opis produktu

3 miliony sprzedanych egzemplarzy. Najważniejsza amerykańska książka ubiegłych lat.


Film w gwiazdorskiej obsadzie: Glenn Close, Amy Adams i Haley Bennett. Film Rona Howarda inspirowany prawdziwą historią. Walka trzech pokoleń o lepszą przyszłość.


 


Historia Vance’ów zaczyna się w pełnych nadziei latach powojennych.


Dziadkom autora, bidokom z Kentucky, udało się awansować do klasy średniej, a ukoronowaniem sukcesu stał się J.D., który jako pierwszy zdobył dyplom wyższej uczelni. Czy zdołał uciec od spuścizny przemocy, alkoholizmu i traum tak typowych dla rejonu, z którego się wywodzi?


Szczera i bezpretensjonalna opowieść Vance’a o dorastaniu w Pasie Rdzy, to również niezwykle aktualna analiza kultury pogrążonej w kryzysie – kultury białych Amerykanów z klasy robotniczej. O zmierzchu tej grupy społecznej, od czterdziestu lat ulegającej powolnej degradacji, powiedziano już niejedno. Nigdy dotąd jednak nie opisano jej z takim żarem, a zwłaszcza – od środka.


Znaczna część USA straciła wiarę w amerykański sen, co odbiło się na wynikach ostatnich wyborów prezydenckich. "Elegia dla bidoków" pokazała Amerykanom z dużych miast, jak mało wiedzą o swoich rodakach. A ciepła, wyrozumiała narracja Vance’a stała się ważnym głosem w dyskusji o rozwarstwieniu społecznym. O tej książce mówi cała Ameryka.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.