Biographical analysis of narrative interviews with young Polish people who left for Germany between

Kategoria: książka
Język książki: polski, angielski
Rok wydania: 2013
Wydanie: 1
ISBN: 9788375257892
Liczba stron: 302
Oprawa: Miękka
32.13 PLN Cena w niePrzeczytane.pl:
32,13 zł
Cena katalogowa: 35,70 zł
książka niedostępna
zapytaj o książkę
Pozycja jest obecnie:
niedostępna
Koszt dostawy:
Paczka w RUCHu od 5,99 zł
InPost - przesyłka kurierska od 10,99 zł
Poczta Polska Odbiór w punkcie od 10,99 zł
Paczkomaty InPost od 11,99 zł
Poczta Polska doręczenie pod adres od 11,99 zł
FedEx - przesyłka kurierska od 12,99 zł
  • Opis produktu
Merytoryczna wartość tej pracy wynika przede wszystkim z tego, że jej cześć empiryczna zawiera pogłębione studium mechanizmu trajektorii ujawniającego się w biografii jednostki w wyniku imigracji. Jest to wykorzystanie koncepcji trajektorii (charakteryzowanej czasem z przymiotnikiem ?biograficzna?, często zaś opisywanej jako proces), zaproponowanej przez Anselma Straussa i rozwijanej przez Fritza Schuetzego do opisu przekształceń biografii i tożsamości pod wpływem cierpienia spowodowanego chorobą. Autorka umiejętnie traktuje tę koncepcję jako teorię formalną do opisania doświadczeń imigrantów. Jakość charakterystyki tych doświadczeń nie wynika wyłącznie z zastosowania wspomnianej koncepcji teoretycznej. Trzeba podkreślić, że autorkę cechuje wysoka kompetencja w zakresie tzw. socjologii interpretatywnej - zarówno w części teoretycznej, jak i empirycznej można odkryć rzetelne podłoże teoretyczne oparte przede wszystkim na pracach szkoły chicagowskiej, Strausowskim nurcie teorii ugruntowanej oraz pracach F. Shuetze.
Kompetencje teoretyczne przekładają się w pracy na rzetelność metodologiczną. Wysoko należy ocenić wartość zebranego materiału, jakość jego analizy i ? co nie niemniej istotne - umiejętny opis i poprawną interpretację danych jakościowych, która przedstawiona jest w przejrzysty sposób.
Z recenzji prof. dra hab. Dariusza Wojakowskiego (AGH w Krakowie)
recenzje czytelników
Zobacz pozostałe recenzji
Twoja ocena:
Twoje imię lub pseudonim:*
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od Administratora za pomocą środków komunikacji elektronicznej, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Zgoda może być odwołana w każdym czasie. Administratorem danych osobowych Klientów jest: Profit M Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (02-305), Aleje Jerozolimskie 134, NIP 525-22-45-459, Regon 015227002, KRS 0000756053
* Pole obowiązkowe
Przed dodaniem recenzji
zapoznaj się z regulaminem.
Facebook Instagram