Arcydzieła światowej architektury
Arcydzieła światowej architektury

Arcydzieła światowej architektury

Autor: Pryce Will
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA
EAN: 9788326501579
Okładka: Twarda
Data wydania: 2011
Język: polski
Ilość stron: 320
Wydawnictwo: ZIELONA SOWA
46.81
PLN
69,90 zł
46,81 zł
Oszczędzasz: 32% (22 zł)
DARMOWA WYSYŁKA!
Książkę w tej cenie wyślemy do Ciebie za darmo za pomocą:

Koszt dostawy:

książka niedostępna

Opis produktu

Wydawałoby się, że nic nie jest w stanie zatrzymać w biegu człowieka XXI wieku. A jednak! Każdemu z nas przecież zdarza się stanąć nieruchomo z zadartą głowa, podziwiając budowle będące przejawem geniuszu swych projektantów i kunsztu wznoszących je rzemieślników.
Coraz więcej podróżując po świecie lub choćby odwiedzając różne strony internetowe, stykamy się z wielką architekturą, już nie tylko polską czy europejską.
Prezentowana czytelnikom publikacja to piękny album uzupełniony wartościowym komentarzem, który ma ukazać wspaniały i różnorodny świat architektury, pomagając zrozumieć jej historię, rozwój i różnorodność.
Książka wychodzi poza krąg kultury zachodniej, ukazując perły architektury krajów arabskich, Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
W dwóch obszernych artykułach przedstawiono charakterystykę i historię rozwoju architektury, ujęte chronologicznie (do i po 1500 r.), osadzone w kontekście historycznym i kulturowym, bogato ilustrowane licznymi fotografiami.
Ponad 40 najważniejszych budowli dodatkowo opatrzono indywidualnym opisem, ukierunkowującym uwagę czytelników na najważniejsze ich cechy.
Autor wybrał z jednej strony obiekty najbardziej znane i typowe dla swej epoki czy regionu, z drugiej zaś ? najoryginalniejsze, czasem szokujące, wymykające się wszelkiej klasyfikacji.
Oprócz szerokich planów i panoram wnętrz zamieszczono także fotografie ukazujące misterne detale, często umykające uwagi zwykłego turysty lub po prostu dla niego niedostępne.
Tekst jest napisany zrozumiałym, unikającym nadmiaru trudnej terminologii językiem.
W korzystaniu z publikacji dodatkowo pomagają indeks oraz słowniczek najważniejszych pojęć z zakresu historii sztuki i architektury.
Twarda oprawa i wysoka jakość edytorska publikacji gwarantują jej trwałość ? to dzieło, do którego czytelnik będzie chętnie wracał.
Przekładu dokonała dr Joanna Wolańska, historyk sztuki zawiązany z UJ i innymi instytucjami kultury i nauki,, redaktor i tłumacz wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Architektura jest dziedziną sztuki, z którą obcujemy na co dzień, jednak często nie zwracając na nią uwagi. Zadaniem tej publikacji jest nie tylko ukazanie w pięknej formie najwybitniejszych dzieł tej monumentalnej dziedziny sztuki, ale przekazanie czytelnikowi niezbędnej wiedzy i uwrażliwienie na piękno, które często mamy na wyciągnięcie ręki.

Recenzje

Średnia ocena:
Łącznie oddano głosów:
Data ostatniej:

Twoja ocena:

Twoje imię lub pseudonim:
Podaj swój adres e-mail lub zaloguj się, aby brać udział w konkursach dla najlepszych recenzentów.
Twój adres e-mail:
Przed dodaniem recenzji zapoznaj się z regulaminem.